PARTNER PORTALU
  • BGK

Kraków do końca roku daje 100 proc. dotacji na wymianę pieca węglowego

  • JL    19 września 2016 - 09:29
Kraków do końca roku daje 100 proc. dotacji na wymianę pieca węglowego
Kraków wspomaga finansowo mieszkańców wymieniających piece węglowe na ogrzewanie ekologiczne. Fot. Pixabay.com

Mieszkańcy Krakowa, którzy do końca 2016 r. złożą wniosek o przyznanie dotacji na wymianę pieca węglowego, mogą liczyć na otrzymanie nawet do 100 proc. poniesionych kosztów kwalifikowanych. Zadanie będzie można zrealizować w 2017 r.
Krakowianie, którzy do końca 2016 r. złożą kompletne wnioski o wymianę pieca węglowego na ogrzewanie proekologiczne, otrzymają dofinansowanie nawet do 100 proc. poniesionych kosztów kwalifikowanych. Inwestycję będą mogli wykonać od stycznia do 10 października 2017 r.

Czytaj też: Kraków i Tauron współpracują, aby pomóc mieszkańcom przy wymianie pieców 

Mieszkańcy, którzy zawarli umowę dotacyjną na realizację wymiany ogrzewania na proekologiczne w 2016 r., mają czas na realizację inwestycji i rozliczenie przyznanej dotacji do 10 października 2016 r.

Czytaj też: Kraków, wymiana pieców węglowych: Formularze wniosków zostaną uproszczone

Wnioskodawcy mogą skorzystać z możliwości bezgotówkowej wymiany ogrzewania oraz usług firm rekomendowanych przez Gminę Miejską Kraków. Ponadto mogą otrzymać do 100 proc. dofinansowania różnicy kosztów ogrzewania w ramach Lokalnego programu osłonowego. Mieszkańcy, którzy złożą wnioski w 2017 r., otrzymają niższe dofinansowanie – do 80 proc. poniesionych kosztów kwalifikowanych. 

Warto zatem złożyć wszystkie potrzebne dokumenty do końca tego roku i skorzystać z najwyższego możliwego dofinansowania za wymianę ogrzewania na proekologiczne.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.