PARTNER PORTALU
  • BGK

Kraków i Tauron współpracują, aby pomóc mieszkańcom przy wymianie pieców

  • MN    20 lipca 2016 - 14:51
Kraków i Tauron współpracują, aby pomóc mieszkańcom przy wymianie pieców

„Piec gazowy może być darmowy” - głosi kampania promocyjna w Krakowie (fot. krakow.pl/Paweł Krawczyk)

• W sierpniu i we wrześniu odbędzie się kampania promocyjno-informacyjna skierowana do mieszkańców Krakowa i zachęcająca do wymiany ogrzewania na proekologiczne.
• Specjalnie przygotowana kampania przedstawi preferencyjne warunki i sporą liczbę ułatwień, z których można skorzystać likwidując piec.
• Akcja jest wynikiem podpisanego w czerwcu porozumienia pomiędzy miastem Kraków i firmą Tauron.
Akcja ma być kolejnym narzędziem, które zachęci krakowian do podjęcia decyzji o zmianie ogrzewania na ekologiczne. Tauron przygotował szeroko zakrojoną akcje promocyjną, która pozwoli dotrzeć do jak największej liczby mieszkańców.

Porozumienie gwarantuje sporo innowacyjnych i funkcjonalnych udogodnień dla zainteresowanych wymianą pieców mieszkańców. W przypadku wyrażenia zgody przez osoby chcące wymienić piec węglowy na inne źródło ogrzewania, Tauron m.in. w całości załatwi formalności związane z wypełnieniem wniosku o dotację na wymianę ogrzewania.

Firma staje się pełnomocnikiem reprezentującym mieszkańca w procesie uzyskania i rozliczenia dotacji, a także organizuje całodobową pomoc techniczną w przyszłości.

Czytaj też: Sąd odrzucił skargę mieszkanki Zakopanego

Zaplanowana kampania promująca akcję w Krakowie ma być prowadzona na billboardach, w lokalnych mediach czy środkach transportu publicznego. 

Porozumienie weszło w życie w czerwcu tego roku i zawarte zostało na czas określony, do 30 września 2019 roku.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.