Kraków inwestuje w niskoemisyjny transport. Kupi autobusy hybrydowe

MPK w Krakowie ogłosiło przetarg na zakup nowych autobusów. Zamówienie dotyczy dostawy 12 autobusów przegubowych z napędem hybrydowym o długości ok. 18 metrów (napędzanych silnikiem spalinowym Euro 6 oraz silnikiem elektrycznym).
Kraków inwestuje w niskoemisyjny transport. Kupi autobusy hybrydowe
Przetarg na dostawę 12 autobusów hybrydowych to już trzecie zamówienie jakie w ostatnich tygodniach ogłosiło MPK w Krakowie (fot.mpk.krakow.pl)

Producenci, którzy wezmą udział w tym przetargu będą mogli przesyłać swoje oferty do 28 stycznia 2016 roku. Po wyborze najlepszej oferty i po podpisaniu umowy zwycięzca przetargu będzie miał siedem miesięcy na dostarczenie wszystkich 12 pojazdów do Krakowa.

Przetarg na dostawę 12 autobusów hybrydowych to już trzecie zamówienie jakie w ostatnich tygodniach ogłosiło MPK w Krakowie. Poprzednie dwa przetargi dotyczyły zakupu 60 autobusów standardowych o długości ok. 12 m oraz 15 autobusów typu midi o długości ok. 8,5 m (każdy z tych pojazdów będzie wyposażony w ekologiczny silnik, spełniający normy emisji spalin Euro-6). Wśród autobusów, które MPK SA zamierza zamówić jest jeszcze 20 autobusów elektrycznych wraz z systemem ładowania (w tym 3 przegubowe o długości ok. 18 m i 17 standardowych o długości ok. 12 m).

W sumie w ciągu dwóch najbliższych lat MPK kupi 107 autobusów w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Małopolskiego na latach 2014-2020, korzystając z instrumentu Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych. Cały projekt, na który składa się zakup 107 autobusów oraz 12 stacjonarnych automatów do sprzedaży biletów w systemie KKM ma się zakończyć w 2017 roku.

Wszystkie zamówione autobusy będą posiadały rozwiązania techniczne ułatwiające korzystanie z komunikacji miejskiej osobom starszym i niepełnosprawnym (m.in. niska podłoga, system informacji pasażerskiej) oraz będą wyposażone w mobilne automaty biletowe.

Dzięki realizowanemu projektowi zwiększy się udział niskoemisyjnego transportu zbiorowego na obszarze całej aglomeracji krakowskiej.

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.