PARTNER PORTALU
  • BGK

Kraków: Nowe autobusy od firmy Autosan za 15 mln zł

  • PAP/jm    14 czerwca 2016 - 15:38
Kraków: Nowe autobusy od firmy Autosan za 15 mln zł
Pod koniec roku na ulice Krakowa wyjedzie 15 nowych autobusów Autosan. (fot. mat.pras.)

• Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne w Krakowie kupi 15 krótkich autobusów od polskiej firmy Autosan.
• Pojazdy o długości 9 metrów będą wyposażone w silniki spełniające najwyższą europejską normę ochrony środowiska Euro6.
• Pojawią się na ulicach pod koniec tego roku.
Jak poinformował we wtorek (14 czerwca) Marek Gancarczyk, rzecznik krakowskiego MPK, całkowity koszt zakupu wyniesie blisko 15 mln zł. Nowe niskopodłogowe autobusy będą wyposażone m.in. w klimatyzację, automat biletowy i nowoczesny system informacji pasażerskiej.

Dostawa nowych pojazdów jest przewidziana w okresie do sześciu miesięcy od daty podpisania umowy. - Autobusy powinny zatem pojawić się w Krakowie pod koniec 2016 roku - ­ zaznaczył rzecznik.

W kwietniu tego roku krakowski przewoźnik podpisał z umowę z województwem małopolskim na dofinansowanie z funduszy unijnych zakupu 107 ekologicznych autobusów. Wartość całego projektu wynosi ponad 167,4 mln zł, z czego ponad 115,7 mln zł będzie pochodzić z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014­-2020.

W puli tej oprócz 15 krótkich autobusów, które dostarczy Autosan, znajduje się również 60 autobusów spalinowych o długości 12 metrów wyprodukowanych przez firmę Solaris Bus&Coach oraz 12 pojazdów hybrydowych tego samego producenta.

Na ukończeniu jest przetarg na 20 autobusów elektrycznych, w tym trzy pojazdy przegubowe.

Pierwsze pojazdy wyjadą na ulice miasta na przełomie czerwca i lipca tego roku, przed Światowymi Dniami Młodzieży

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.