PARTNER PORTALU
  • BGK

Kraków ratuje wróbelki

  • Przegląd prasy/PAP/Dziennik Polski    8 października 2012 - 07:07
Kraków ratuje wróbelki

W Krakowie zawiązała się Asocjacja Promotorów Radosnego Ptaka. To odpowiedź na malejącą populację wróbla w tym mieście.
Szef Biblioteki Polskiej Piosenki Waldemar Domański, zaniepokojony doniesieniami o malejącej populacji wróbla w Krakowie, uznał, że akcja ratowania tych ptaków powinna połączyć wszystkich w mieście – informuje „Dziennik Polski”.

Jeśli ją skoordynujemy, a jej twarzami zostaną znane i lubiane osoby, można zdziałać więcej – mówi. I dodaje: do tego można to zrobić na wesoło.

Pomysł spodobał się obrońcy ptaków Włodzimierzowi Skoczylasowi, który zgodził się zmienić nazwę swego lokalu na ul. św. Tomasza z „Cafe Philo” na „Wróbelek” i uczynić biurem Asocjacji. Będzie to pierwszy lokal w mieście, gdzie zamiast głośnej muzyki usłyszymy radosny śpiew ptaków.

Grupa zajmie się propagowaniem zawieszania bezpiecznych budek lęgowych (niedostępnych dla srok i drapieżników), ale również promowaniem wiedzy o potrzebach ptaków.

Domański chce, by do ratowania wróbli włączyły się także krakowskie muzea, teatry i szkoły; planuje też namówić artystów Piwnicy pod Baranami do organizacji ptasiego koncertu.
Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (1)

  • Dana, 2012-12-25 11:23:40

    Witam . Mam karmnik na parapecie okna i przylatują sikorki, wróbelki mazurki nawet dzięcioł mnie odwiedza.Miło patrzeć jak pałaszują nasionka. Pozdrawiam miłośników ptaków.