PARTNER PORTALU
  • BGK

Kraków: Strażnicy miejscy kontrolują paleniska. Tylko w styczniu 60 mandatów

  • JS    22 lutego 2017 - 19:13
Kraków: Strażnicy miejscy kontrolują paleniska. Tylko w styczniu 60 mandatów
Kontrole palenisk na nieruchomościach prywatnych mogą być prowadzone w godz. 6–22, a na terenach, gdzie jest prowadzona działalność gospodarcza przez całą dobę (fot. krakow.pl)

• Strażnicy miejscy wciąż prowadzą kontrole palenisk.
• Tylko w styczniu funkcjonariusze ujawnili 115 nieprawidłowości i nałożyli 60 mandatów karnych.
Kontrole palenisk na nieruchomościach prywatnych mogą być prowadzone w godz. 6–22, a na terenach, gdzie jest prowadzona działalność gospodarcza przez całą dobę. Według obowiązujących przepisów osoba, która udaremnia lub utrudnia wykonanie kontroli paleniska popełnia przestępstwo zagrożone karą do trzech lat pozbawienia wolności. W sytuacji, gdy właściciel posesji odmawia wpuszczenia funkcjonariuszy, na miejsce wzywana jest policja.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (1)

  • Zbój Madej, 2017-02-22 20:20:21

    Kontroli powinno być o wiele więcej, wiadomo, która dzielnica jest zanieczyszczona. Tyle osób choruje na alergię, astmę, Górne drogi oddechowe. Tutaj potrzebne są inwestycje! Skąd pieniądze? 500+ już się przejadło, teraz ważne jest powietrze+! Inwestycje w nowe piece, zakazy palenia drewnem, mułem, ...miałem praktycznie stoją! Tylko zmiany klimatyczne mają nas ratować? W naszym kraju zwycięży górnictwo, kominki i wycinki drzew. To wycinamy dalej drzewa, będzie więcej wiać, mniej padać, ziemia będzie stepowieć. Nagroda was nie minie!  rozwiń