PARTNER PORTALU
  • BGK

Kraków: Terenówki Straży Miejskiej pomogą zadbać o środowisko

  • JS    22 grudnia 2016 - 18:35
Kraków: Terenówki Straży Miejskiej pomogą zadbać o środowisko
Strażnicy miejscy odebrali z rąk prezydenta Krakowa Jacka Majchrowskiego dowody rejestracyjne i kluczyki do jedenastu nowych radiowozów (fot. youtube.com)

• W czwartek (22 grudnia) strażnicy miejscy odebrali z rąk prezydenta Krakowa Jacka Majchrowskiego dowody rejestracyjne i kluczyki do jedenastu nowych radiowozów, zakupionych przez miasto z rezerwy celowej przeznaczonej na zarządzanie kryzysowe.
• Samochody będą używane m.in. do działań związanych z ochroną środowiska, w tym do kontroli palenisk.
Nowe radiowozy przydadzą się sekcjom ekologicznym Straży Miejskiej do działań związanych z ochroną środowiska, w tym do kontroli miejsc powstawania dzikich wysypisk śmieci i kontroli palenisk – szczególnie w okresie grzewczym. Wśród jedenastu samochodów są też pojazdy terenowe (Dacia Duster). Strażnicy będą w nich patrolować obszary trudno dostępne, zalewowe, położone wzdłuż cieków wodnych. Będą je też wykorzystywać do innych działań związanych z sytuacjami kryzysowymi, jakie mogą wystąpić w mieście. Łączna wartość zakupu to 857 776,94 zł.

W 2016 r. – dzięki wsparciu finansowemu udzielonemu przez prezydenta Krakowa, Radę Miasta, Rady Dzielnic oraz dzięki dotacji wojewody małopolskiego – Straż Miejska wzbogaciła się o 26 nowych, oznakowanych pojazdów służbowych. Nowe radiowozy zastąpiły najstarsze pojazdy, pochodzące z lat 2003–2005, oraz najbardziej wyeksploatowane samochody użytkowane przez jednostkę.

Trzy z nowo zakupionych to pojazdy (Fiat Doblo) przystosowane do przewozu osób niepełnosprawnych na wózkach. Wykorzystywane są m.in. do ratowania życia i zdrowia osób nietrzeźwych, niepełnosprawnych i transportu takich osób do MCPU. Pojazdy te zostały zakupione przy współfinansowaniu Rad Dzielnic Krakowa – łączny koszt zakupu to 282 816 złotych.

Dwanaście pojazdów zostało zakupionych w ramach udzielonego dofinansowania przez wojewodę małopolskiego związanego ze Światowymi Dniami Młodzieży przy udziale środków własnych Gminy Miejskiej Kraków. W trosce o krakowskie środowisko zakupiono dziesięć ekologicznych pojazdów hybrydowych (Toyota Yaris) oraz dwa pojazdy Dacia Dokker. Łączna wartość zakupu opiewa na kwotę 920 805,40 zł, w tym dotacja wojewody wynosi 736 644,32 złote.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.