PARTNER PORTALU
  • BGK

Kraków tonie w smogu

  • Przegląd prasy/Gazeta Wyborcza Kraków    23 listopada 2011 - 08:10
Kraków tonie w smogu

Związki siarki, węgla, rakotwórcze węglowodory i dioksyny – stężenie tych substancji w krakowskim powietrzu przekracza drastycznie normy.
Aby uchronić przed nimi najmłodszych, urząd miasta polecił dyrektorom przedszkoli, by w czasie występowania smogu ograniczyli spacery dzieci – pisze „Gazeta Wyborcza Kraków”.

W ubiegłym tygodniu wszystkie przedszkola samorządowe otrzymały z Urzędu Miasta Krakowa (zabierz głos, oceń prezydenta) zalecenie, by śledzić informacje dotyczące zanieczyszczenia powietrza i w razie przekroczenia dopuszczalnych norm ograniczyć przebywanie dzieci na zewnątrz.

Wcześniej na zagrożenie unoszącym się nad miastem smogiem zwrócił uwagę radny Marcin Szymański. Apelował do prezydenta o stworzenie parasola antysmogowego, czyli systemu ostrzegania opiekunów dzieci i ograniczania czasu przebywania na wolnym powietrzu.

Zgodnie z obowiązującymi normami dopuszczalne stężenie pyłu w powietrzu nie powinno przekraczać 50 mikrogramów na metr sześcienny. Tymczasem w Krakowie te normy bywają przekraczane nawet o 400 procent, a wczoraj stężenie pyłu PM 10 w godzinach przedpołudniowych wynosiło aż 600 procent – informuje „Gazeta Wyborcza Kraków”. Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (2)

  • Szok, 2011-11-23 10:28:46

    To już jest niepokojąca informacja
  • SUKCES, 2011-11-23 09:57:21

    POwinni SŁUCHAĆ ostrzeżeń !!!