PARTNER PORTALU
  • BGK

Kraków. WSA oddalił skargi na uchwałę antysmogową

  • pt/pap    27 września 2016 - 15:23
Kraków. WSA oddalił skargi na uchwałę antysmogową
Jako dopuszczalne do stosowania wskazane zostały paliwa gazowe oraz lekki olej opałowy. Nowe przepisy mają obowiązywać od 1 września 2019 r.(fot.sxc.hu)

Wojewódzki Sąd Administracyjny oddalił we wtorek 27 września trzy skargi, jakie wpłynęły na tzw. uchwałę antysmogową sejmiku małopolskiego, zakazującą stosowania paliw stałych do ogrzewania w Krakowie.
Sąd uznał, że skargi były bezzasadne, a uchwała sejmiku została podjęta w granicach prawa.

Skargi dotyczyły przyjętej w połowie stycznia 2016 r. uchwały wprowadzającej na obszarze Krakowa całkowity zakaz palenia węglem, drewnem i innymi paliwami stałymi w kotłach, piecach i kominkach.

Jako dopuszczalne do stosowania wskazane zostały paliwa gazowe oraz lekki olej opałowy. Nowe przepisy mają obowiązywać od 1 września 2019 r.

Wyrok sądu jest nieprawomocny, stronom przysługuje odwołanie do NSA. Czwarta skarga została odrzucona ze względów formalnych - została złożona po terminie.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (1)

  • ADG, 2016-10-26 19:34:33

    .... zamiast kominami i piecami w domach prywatnych zajmijcie się progagowaniem paliwa bardzo energfetycznego i upraw z nim związanych - nie tylko wiklina energetyczna ale konopie siewne polskie , które sa bardziej energetyczne od wikliny i wegla , pondto oczyszczają glebe z toksyn i chemii pochodz...ącej ze spalin samochodowych.Smogi w miastach / gdzie większość to bloki / nie pochodzą z kominów a z samochodów, rodzinka bezrobotna , cztery samochody smrodzące po oknami/ jednym po cukier, drugim po sól i kawalkada /.Poległ prze nuworyszy i złodzieji transport miejski - autobusy , tramwaje , trolejbusy.Polegla kolej - między miastami były połaczenia co półgodziny a teraz jest jedno i to w szczere południe.Bo nuworyusz jak wsadził tyłek w samochód typu rolwaga to go nie chce wyjąć.Podróż koleja to przyjemność i wygoda / i dla ciała i dla ducha, bo w pasach ochronnych ziemi należących do PKP nie narobiono głupot , sama przyjemność/ Trzeba zwiększyć liczbe pociągów tak jak to czyni Wielkopolska i zarzadzić dni bez samochodu.Ostatni moment aby ziemia odżyła i przy okazji ludzie. Spacery dobrze im zrobia , bo oduczyli się chodzić.Dawniej do pracy szedł dwa kilometry dla zdrowia a teraz - wiedza od taksiarza - ma klientkę , która codziennie rano przewozi z jednej strony ulicy na drugą, / zdrowa /Tak nuworyszom odwala. ADG  rozwiń