PARTNER PORTALU
  • BGK

Krakowska policja na tropie zanieczyszczeń

  • JS    10 lipca 2017 - 19:41
Krakowska policja na tropie zanieczyszczeń
Miasto przypomina, że zanieczyszczenia wydobywające się z rur wydechowych samochodów uważa się za jedną z głównych przyczyn pogarszającego się stanu powietrza w Polsce. (Fot. Paweł Krawczyk/krakow.pl)

Od początku roku funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Krakowie skontrolowali blisko 1000 pojazdów pod kątem jakości spalin.
Od 1 stycznia do 30 czerwca tego roku policjanci skontrolowali łącznie 991 samochodów, z czego 212 pojazdów było niesprawnych technicznie - informuje krakowski magistrat, powołując się na dane policji. 

Miasto przypomina, że zanieczyszczenia wydobywające się z rur wydechowych samochodów uważa się za jedną z głównych przyczyn pogarszającego się stanu powietrza w Polsce.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (1)

  • Tadeusz, 2017-07-13 15:15:18

    Znajomość zasad przepływu powietrza przez tereny zabudowane jest istotna. Pozwala na takie planowanie nowych struktur urbanistycznych, które będą zapewniały odpowiednie napowietrzenie mieszkań i osiedli. W perspektywie rozwoju miasta natomiast możemy wręcz manipulować masami powietrza tkanką miejską... – układem drogowym i zapisami dotyczącymi wysokości zabudowy. W Krakowie " zapomniano " o tym fakcie. Zamiatanie ulic ? - na pokaz. Winny ma być - a więc wybrane auta  rozwiń