PARTNER PORTALU
  • BGK

Kreatywny recykling w Lublinie

  • PAP    20 lipca 2012 - 09:39
Kreatywny recykling w Lublinie

Jak wykorzystać puste opakowania, stare ubrania czy niepotrzebną glazurę – tego będą się uczyć uczestnicy warsztatów „Laboratorium kreatywnych form recyklingu” w najbliższy weekend w Lublinie.
Warsztaty mają rozwijać kreatywność i uczyć proekologicznych zachowań.

„Warsztaty adresowane są do młodzieży w wieku licealnym oraz do osób, które ukończyły 50. rok życia. Zapraszamy te grupy wiekowe, ponieważ dla nich propozycji spędzania wolnego czasu jest stosunkowo mało, a poza tym zetknięcie tych różnych pokoleń we wspólnej, twórczej pracy może być bardzo ciekawym doświadczeniem” – powiedziała Ewelina Kruszyńska z Centrum Kultury w Lublinie, które jest organizatorem warsztatów.

Zajęcia odbędą się w sobotę i niedzielę w Warsztatach Kultury. Ich celem jest rozwijanie kreatywności poprzez wykonywanie różnych zadań związanych z wykorzystywaniem surowców wtórnych. Uczestnicy będą mogli wykonać rozmaite użyteczne przedmioty z materiałów, które na co dzień wyrzucają do śmietnika, np. plastikowych butelek, kartonów, tektury, starych ubrań czy glazury, a także poznać rożne sposoby wykorzystania tych surowców. „Dowiedzą się np. jak z kartonu po soku zrobić portfelik, a ze starych ubrań – dywanik” – wyjaśniła Kruszyńska.

Zajęciom praktycznym towarzyszyć będą prezentacje i dyskusje poświęcone problematyce zagospodarowania i utylizowania odpadów, których współczesne społeczeństwa produkują coraz więcej. Ma to skłonić uczestników do dokonywania bardziej świadomych zakupów i kształtowania w nich postaw proekologicznych.

„Laboratorium kreatywnych form recyklingu” to jedna z siedmiu propozycji w ramach prowadzonego od kwietnia w Lublinie programu edukacyjnego „Lub design! warsztaty kreatywności”. W kwietniu, maju i czerwcu młodzież szkół średnich uczestniczyła już w warsztatach introligatorskich i zajęciach poświęconych aranżowaniu przestrzeni np. swojego miejsca pracy.

Na przełomie lipca i sierpnia planowane są warsztaty rewitalizacji ogrodu przy jednym z lubelskich przedszkoli. Ich uczestnicy będą najpierw m.in. rozmawiać z przedszkolakami, aby poznać ich potrzeby, a następnie zaprojektują ogród i według tego projektu go urządzą.

<!-- pagebreak //-->

REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.