PARTNER PORTALU
  • BGK

Krotoszyn kupi nowe autobusy i wybuduje ciągi pieszo - rowerowe

  • PAP/MIW    24 marca 2017 - 11:32
Krotoszyn kupi nowe autobusy i wybuduje ciągi pieszo - rowerowe
Miejski Zakład Komunikacji w Krotoszynie podpisał z zarządem województwa wielkopolskiego umowę o dofinansowanie wartego 10 mln zł projektu. (fot. www.krotoszyn.pl)

Urząd Miasta w Krotoszynie wspólnie ze starostwem powiatowym rozpoczęli realizację projektu, w ramach którego kupią nowoczesne autobusy niskoemisyjne oraz wybudują ciągi pieszo - rowerowe. Całkowity koszt projektu wynosi 10 mln zł.
Burmistrz Krotoszyna Franciszek Marszałek podkreślił, że inwestycja jest ważna dla Krotoszyna, ponieważ "mamy problem z zanieczyszczeniem powietrza, a nowe autobusy są ekologiczne".

Całkowity koszt projektu wynosi 10 mln zł., przy czym z budżetu środków unijnych przyznano na ten cel ponad 7 mln zł.

Miasto kupi siedem autobusów niskoemisyjnych Euro 6, przebuduje plac manewrowy na terenie zajezdni, kupi system umożliwiający sprzedaż i kontrolę e-biletów okresowych oraz system automatycznego przekazywania danych z kas fiskalnych w autobusach do komputera w dyspozytorni.

- Na dworcu autobusowym zamontowane zostaną tablice informujące o kursowaniu autobusów komunikacji miejskiej i dalekobieżnej oraz stanie stojak na rowery, który pozwoli zintegrować transport rowerowy z autobusowym i samochodowym - powiedział Marszałek.

W ramach projektu powiat przebuduje chodniki na ciągi pieszo - rowerowe o długości ponad 3 km. Inwestycja zostanie zakończona w 2017 roku. 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.