PARTNER PORTALU
  • BGK

Lasy Państwowe chcą sprzedać drzewa powalone po nawałnicach. Ale jest problem

  • PAP/AT    16 października 2017 - 06:43
Lasy Państwowe chcą sprzedać drzewa powalone po nawałnicach. Ale jest problem
Większość drzew powalonych przez wichury znajduje się w trudno dostępnym terenie (fot.lasy.gov.pl).

Lasy Państwowe (LP) próbują sprzedać to, co pozostawiły po sobie wichury.  Zdaniem Bogdana Czemki, dyrektora Polskiej Izby Gospodarczej Przemysłu Drzewnego (PIGPD), źle się do tego zabrały.
Surowiec z wiatrołomów kiepsko się sprzedaje - zdaniem branży drzewnej, z powodu ceny. Lasy Państwowe nie widzą problemu - pisze "Puls Biznesu".

"Lasy Państwowe (LP) próbują sprzedać to, co pozostawiły po sobie wichury. Zdaniem Bogdana Czemki, dyrektora Polskiej Izby Gospodarczej Przemysłu Drzewnego (PIGPD), źle się do tego zabrały, więc idzie im fatalnie" - czytamy.

Czytaj tez: Firmy żerują na ofiarach letnich nawałnic? UOKiK bada sprawę

"(...) Plotki o rzekomych trudnościach są próbą nacisku na Lasy Państwowe, aby obniżyły cenę" - ripostuje Anna Malinowska, rzeczniczka LP.

"PB" zwraca uwagę na to, że "dodatkowy kłopot może polegać na tym, że większość drzew powalonych przez wichury znajduje się w trudno dostępnym terenie, gdzie nie ma dróg. Zanim maszyny dotrą do surowca, minie wiele miesięcy, a przez ten czas drewno będzie narażone na działanie czynników atmosferycznych, co odbije się na jego jakości i przydatności gospodarczej".

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.