PARTNER PORTALU
  • BGK

Lasy Państwowe mają plan na 2018 r.

  • PAP/AT    18 października 2017 - 06:25
Lasy Państwowe mają plan na 2018 r.
przedaż drewna w przyszłym roku powinna wynieść około 44 mln m sześc. (fot.pixabay.com)

Tak znaczącego wzrostu sprzedaży drewna, jak zaplanowały Lasy Państwowe na przyszły rok, jeszcze nie było.
W październiku Lasy Państwowe (LP) tworzą plany na kolejny rok. Na 2018 jest już dopięty niemal na ostatni guzik - czytamy w "Pulsie Biznesu". "Sprzedaż drewna w przyszłym roku powinna wynieść około 44 mln m sześc." - mówi Anna Malinowska rzeczniczka przedsiębiorstwa w "Pulsie Biznesu"

Chodzi zarówno o surowiec sprzedawany firmom na potrzeby biznesowe - produkcję desek, mebli, płyt drewnopochodnych czy papieru - jak i drewno, które nie nadaje się do przerobu przemysłowego i jest sprzedawane osobom prywatnym, np. na opał -  podaje "Puls Biznesu"

Realizacja założeń oznaczałaby wzrost sprzedaży aż o 8,6 proc. w stosunku do planów LP na bieżący rok. Niemal dokładnie 12 miesięcy temu szefowie przedsiębiorstwa ogłosili, że w 2017 r. sprzedaż drewna sięgnie 40,5 mln m sześc. Wolumen miał być zatem o około 5 proc. większy niż rok wcześniej - pisze "Puls Biznesu".

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (2)

  • ANDRZEJ , 2017-12-05 22:23:54

    System jest bardzo kiepski i niesprawiedliwy mam firme tartaczna od 1998 roku , historia zakupów cięzko budowana do pozimu 4200 m3 i nagle nowy pomyłs , przydział w portalu na 2018 - 568 m3 , tylko w nadlesnictwie gdzie mamy 10 punktów w dogrywce beda same smieci wiec nic nie dobierzemy z inn...ych nadlesnictw system przyznaje 0 m3 bo tylko 8 punków , bo ponoc za daleko a te lesnitcwa sąsiadują z tym na którego ternie mam firme do jednych i drugich mam 20 km ale w warszawie wiedza lepiej , wazne zadbac o stelmet,kronopol, barlinek a małe rodzinne na wsiach niech szlag trafi taka to władza i prawo w polsce .......  rozwiń
  • anna, 2017-12-05 22:18:38

    Witam wszystko jest ,, dobrze i super ,, , jesli mam siedzibe firmy na terenie nadlesnictwa które ma mało lub wogóle nie ma okreslonego surowca to nie dostane drewna z innego lesnictwa które jest nawet w sasiedztwie bo mam za mało punktów bo odległosc jest większa , paranoją jest to... ze lesnictwa dwóch nadlesnict z których kupowalismy leża koło siebie z jednego i z drugiego mam 20 km a najlepsze ze zwyczaj kupiecki nie jest brany pod uwage , skąd róznice w punktacji różnych sortmentów w jednym nadlesnictwie , nawet po romowie telefonicznej z (...) wybitnym Panem który odpowiedził na reklamacja dalej nie wiem , radził znalezc klientów na inne sortymenty i wyroby i brac inne drewno jaki jest dostepne .......... przeciez to takie k... a proste W naszym rodzimym Nadlesnictwie radza pisać o tych uwagach i sprzeciwiac si ę tym rozwiazaniom dlatego napisałm do innych kupujacych , jeden głos nic nie zdziała ale jesli bedzie dużo niezadowolonych z takiego programu to moze zmienia , mielismy w puli 3855m3 dostałam 560 bo tyle było w nadlesnictwie na terenie którego mam siedzibe i 10 punktów , w innych dostawałam 0 m3 punktacja 8,4 lub 9 ludzie zatrudnieni , maszyny w leasingach na 2018 drewna na 6 tygodni pracy , w dogrywce pewnie same smieci zostana ---  rozwiń