PARTNER PORTALU
  • BGK

Lasy Państwowe samowystarczalne energetycznie?

  • AT    22 czerwca 2017 - 07:52
Lasy Państwowe samowystarczalne energetycznie?
Zgodnie z zapisami paryskiego porozumienia klimatycznego powstaje monofunkcyjny las nastawiony na akumulację CO2 (fot.pixabay.com)

Dyrekcja Lasów Państwowych chce, by były one samowystarczalne energetycznie. Mają to zapewnić kontenerowe wytwórnie prądu i ciepła produkowane między innymi z drewna energetycznego.
Plan ma zostać osiągnięty w ciągu kilku lat. O planach LP w rozmowie z "Pulsem Biznesu" mówił ich dyrektor generalny.

"Monitoring totalny" sytuacji finansowej ponad trzech tysięcy firm z branży drzewnej, energia z kontenerów i monofunkcyjne lasy z certyfikatem pochłaniania CO2 - o takich planach mówił w wywiadzie dyrektor generalny Lasów Państwowych.

Konrad Tomaszewski chce, by przemysł i Lasy Państwowe miały taką samą rentowność. Obecnie marżowość sektorów związanych z przemysłem drzewnym jest zróżnicowana. "(…) będziemy tak kształtować cenę proponowaną, by te rentowności były porównywalne" - powiedział Konrad Tomaszewski.

Wyjaśnił, że w tym celu Lasy Państwowe uruchomiły - jak powiedział - "monitoring totalny" ponad trzech tysięcy firm z branży drzewnej. Wyniki z tej kontroli będą znane w październiku.

Czytaj też: Samorządowa spółka pod kreską. Lasy Państwowe uratują unikatową atrakcję?

Dyrektor Tomaszewski mówił też o planach doprowadzenia do samowystarczalności energetycznej Lasów Państwowych. Mają ją zapewnić kontenerowe wytwórnie prądu i ciepła produkowane między innymi z drewna energetycznego - pisze "Puls Biznesu".

"Myślę, że samowystarczalność osiągniemy za trzy-cztery lata" - powiedział Konrad Tomaszewski w "Pulsie Biznesu". Dodał, że zgodnie z zapisami paryskiego porozumienia klimatycznego powstaje monofunkcyjny las nastawiony na akumulację CO2.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (1)

  • Dave, 2017-06-22 14:41:44

    A co z różnorodnością biologiczną z monofunkcyjną uprawą? Czy to będzie opłacalne?