PARTNER PORTALU
  • BGK

Legnica zdobyła dotację na pozbycie się azbestu

  • AT?UM Legnica    7 października 2011 - 18:12
Legnica zdobyła dotację na pozbycie się azbestu

Gmina Legnica zdobyła dofinansowanie w wysokości 20 tysięcy zł na usunięcie azbestu. Trwa procedura wyłonienia wykonawcy.
Niedawno w konkursie Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej we Wrocławiu gmina Legnica zdobyła dofinansowanie w wysokości 20 tysięcy zł na usunięcie azbestu z należącego do Skarbu Państwa obiektu budowlanego przy ulicy Korczaka 17. Budynek, pokryty azbestem, zostanie rozebrany. Trwa procedura wyłonienia wykonawcy, który przeprowadzi rozbiórkę, zdemontuje azbest, wywiezie i dokona jego utylizacji.

Legnicki wieloletni program usuwania azbestu i zawierających go wyrobów powstał w 2010 roku. Przeprowadzona inwentaryzacja wykazała istnienie w mieście ok. 380 ton wyrobów zawierających azbest. W ubiegłym roku udało się go usunąć, głównie z elewacji i dachów Szpitala Wojewódzkiego, obiektów firmy Zanam-Legmet i Huty Miedzi w ilości prawie 50 ton.

W Legnicy wyroby zawierające azbest występują przede wszystkim jako pokrycia dachowe (58,1 proc. masy azbestu) na budynkach gospodarczych, inwentarskich oraz na budynkach mieszkalnych osób fizycznych. Są to głównie płyty azbestowo - cementowe faliste i płaskie.

Najwięcej azbestu stwierdza się w obiektach należących do dużych przedsiębiorstw (53 proc.), spółdzielni i wspólnot mieszkaniowych (24,1 proc.) i właścicieli prywatnych (23,4 proc.). Udział azbestu przypadający na ZGM wynosi ok. 5 proc., a na Gminę - 0,9 proc.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.