Liderzy ekologii wybrani

15 nagród w czterech kategoriach przyznano w 13. edycji konkursu ministra środowiska „Lider Polskiej Ekologii”.
Liderzy ekologii wybrani
Tytuł „Lidera Polskiej Ekologii” jest nagrodą ministra środowiska przyznawaną za osiągnięcia w dziedzinie ochrony środowiska. Służy uhonorowaniu firm i samorządów zaangażowanych w realizację zrównoważonego rozwoju, które wykazały się nie tylko znaczącymi osiągnięciami w zachowaniu i poprawie stanu środowiska, ale także dbałością o jakość życia mieszkańców.

W kategorii jednostka samorządu nagrodzono miasto Gdańsk, gminy Karlino, Duszniki i Rewal oraz Związek Gmin Dorzecza Wisłoki w Jaśle.

Gminę miejską Gdańsk uhonorowano za „nowoczesne zarządzanie środowiskiem, zapewniające miastu zrównoważony rozwój”. Władze miasta konsekwentnie i z powodzeniem rozwiązują problemy środowiskowe, ostatnie ich inwestycje to m.in. zakład zagospodarowania odpadów, zabezpieczenia przeciwpowodziowe Żuław czy modernizacja systemu wód opadowych – brzmi uzasadnienie.

Za realizację zadań proekologicznych nagrodzono zachodniopomorskie miasto i gminę Karlino. Wymieniono m.in. termoizolację budynków publicznych, modernizację kotłowni, dróg lokalnych, budowę ścieżek rowerowych i wspieranie odnawialnych źródeł energii.

Za aktywną ochronę środowiska nagrodzono wielkopolskie Duszniki. Rewal w Zachodniopomorskiem uhonorowano m.in. za całkowitą gazyfikację i sieć wodociągowo-kanalizacyjną dostępną dla wszystkich mieszkańców.

Związek Gmin Dorzecza Wisłoki w Jaśle otrzymał tytuł Lidera Polskiej Ekologii za realizację programu poprawy czystości zlewni Wisłoki. Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

ZOBACZ TAKŻE