PARTNER PORTALU
  • BGK

Lipa z Wambierzyc w czołówce konkursu na Drzewo Roku

  • PAP    11 czerwca 2012 - 18:42
Lipa z Wambierzyc w czołówce konkursu na Drzewo Roku

Lipa z Wambierzyc (Dolnośląskie) prowadzi w konkursie na Drzewo Roku 2012. Do tej pory oddano na nią ponad 3,5 tys. głosów - poinformował w poniedziałek Klub Gaja z Wilkowic (Śląskie), który organizuje plebiscyt. Do plebiscytu zgłoszonych zostało 290 drzew z całego kraju.
Jury składające się z leśnika, biologa, fotografa, dziennikarza i przedstawiciela Klubu Gaja do finału zakwalifikowało 11 drzew. Najstarsze zgłoszone drzewo ma ponad tysiąc lat, najmłodsze - 60.

Jak poinformował w poniedziałek Klub Gaja w głosowaniu prowadzi licząca ok. 340 lat lipa drobnolistna z Wambierzyc w województwie dolnośląskim, która zebrała już ponad 3,5 tys. głosów.

W finale znalazły się także: dąb "Bartek" ze wsi Bartków w gminie Zagnańsk w woj. świętokrzyskim, dąb "Kameduła" z Bieniszewa w woj. wielkopolskim, platan "Olbrzym" z Chojny w woj. zachodniopomorskim, dąb "Aleksander" z gminy Krościenko Wyżne w woj. podkarpackim, 60-letnia wierzba z Legionowa w woj. mazowieckim, lipa "Okręt" z miejscowości Motarzyno w woj. pomorskim, dąb "Rozalia" ze Świętej Rozalii w woj. mazowieckim.

Z województwa śląskiego do finału dostały się trzy drzewa. Są to: buk "Drzewo Szczęścia" z Istebnej, wierzba "Adam" z Katowic, oraz ponaddwustuletni platan znajdujący się w gminie Kozy.

Głosowanie internetowe na Drzewo Roku 2012 rozpoczęło się 1 czerwca.

Konkurs na jest organizowany po raz drugi przez Klub Gaja z Wilkowic k. Bielska-Białej w województwie śląskim.

Internauci, którzy wezmą udział w głosowaniu, mogą wybrać na podstawie zamieszczonej w internecie fotografii, okaz, który ich zdaniem wydaje się najpiękniejszy, lub wskazać drzewo, z którym wiąże się interesująca historia czy legenda.

Głosowanie potrwa do końca czerwca, odbywa się na stronie internetowej - http://swietodrzewa.pl/Laureatem pierwszej edycji konkursu "Drzewo Roku 2011" został dąb "Grot" z Dęblina w woj. lubelskim.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.