PARTNER PORTALU
  • BGK

Łódź i Toruń na aucie

  • PAP    9 kwietnia 2010 - 18:16
Łódź i Toruń na aucie

Polskie miasta odpadły z rywalizacji o tytuł Zielonej Stolicy UE.




Toruń i Łódź nie zakwalifikowały się do finału konkursu o tytuł Europejskiej Zielonej Stolicy w 2012 i 2013 roku. Nagroda ta przyznawana jest co roku miastom przyjaznym środowisku.

Do tytułu Europejskiej Zielonej Stolicy zgłosiło się początkowo 17 miast z 12 państw członkowskich UE, w tym z Polski Toruń i Łódź. Do finału - jak poinformowała w piątek KE - zakwalifikowało się sześć miast: Barcelona, Malmoe, Nantes, Norymberga, Reykjavik i Victoria.

Ta krótka lista finalistów została wybrana przez specjalny panel ekspertów na podstawie takich środowiskowych kryteriów jak zaangażowanie miasta w walkę z ociepleniem klimatu, ułatwienia w transporcie miejskim, bioróżnorodność, poziom hałasu, zarządzanie odpadami śmieci czy zużycie wody. Wskazane miasta muszą teraz przygotować szczegółową prezentację, a zwycięzcy tytułu Europejskiej Zielonej Stolicy (dwa miasta - jedno na rok 2012 i drugie na 2013) ogłoszeni zostaną podczas uroczystości w Sztokholmie 20-22 października tego roku.

W 2010 roku to właśnie stolica Szwecji nosi tytuł Europejskiej Zielonej Stolicy, natomiast Hamburg został już wskazany do tego tytułu w 2011 roku. Nagrodę otrzymują miasta, które zapewniają mieszkańcom przyjazne środowisku rozwiązania.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!




REKLAMA




×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.