PARTNER PORTALU
  • BGK

Łódź: Rekordowa liczba wniosków o dotacje antysmogowe

  • bad    10 kwietnia 2018 - 21:10
Łódź: Rekordowa liczba wniosków o dotacje antysmogowe
Na wymianę pieców Łódź wyda około 6 mln zł. fot. 24gliwice.pl

Do łódzkiego magistratu wpłynęło prawie 2 tys. wniosków o dotację na wymianę pieca w ramach realizowanego w tym mieście projektu antysmogowego.
Jak informuje łódzki magistrat, mieszkańcy bardzo chętnie skorzystali z dotacji na wymianę pieców zaproponowanych przez miasto. Złożyli w tym roku pięciokrotnie więcej wniosków niż w poprzednim. Łódź wyda na ten cel około 6 mln zł.

Czytaj też: Woźny: "czyszczenie" powietrza w Polsce do 2027 r. Powstanie specjalny program operacyjny

Łodzianie zdecydowali się na różne rozwiązania, zastępujące dotychczas używane piece. 66 procent z nich zadeklarowało, że chce mieć u siebie ogrzewanie gazowe, 17 procent wybrało paliwa stałe, 12 procent zdecydowało się na ogrzewanie elektryczne, a 5 procent wnioskodawców chce się podłączyć do miejskiej sieci centralnego ogrzewania.

Najwięcej wniosków wpłynęło z dzielnicy Górna. Teraz dokumenty są analizowane i weryfikowane. Jeszcze w tym miesiącu będą podpisywane pierwsze umowy z mieszkańcami. - To będzie dość długi proces. Bo trzeba podpisać prawie 2 tys. umów, przy czym część osób wykrusza się, rezygnuje. Jednocześnie napływają też nowe wnioski, bo do końca miesiąca można je było nadawać na poczcie i one dopiero teraz spływają do urzędu - mówi dyrektor Wydziału Ochrony Środowiska i Rolnictwa UMŁ Michał Baryła.

Ważne jest to, aby zainteresowani skorzystaniem z dotacji, nie wydali na wymianę pieca ani złotówki przed podpisaniem umowy z miastem.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (1)