PARTNER PORTALU
  • BGK

Łódź rozpoczyna przyjmowanie wniosków o dotacje na wymianę pieców

  • JS    16 lutego 2018 - 23:07
Łódź rozpoczyna przyjmowanie wniosków o dotacje na wymianę pieców
Termin składania wniosków upływa 31 marca br. (fot. pixabay.com)

W poniedziałek, 19 lutego br., rozpocznie się przyjmowanie wniosków o dotację sięgającą 80 procent kosztów na wymianę pieca czy przyłączenie do sieci c.o. lub sieci gazowej.
Od kilku miesięcy trwa kampania informacyjno-promocyjna zachęcająca mieszkańców Łodzi do ubiegania się o dotacje na wymianę starych pieców lub systemu ogrzewania na bardziej ekologiczne i przyjazne środowisku. Walka ze smogiem zyskuje w Łodzi na popularności, a łodzianie coraz chętniej włączają się do akcji wymiany pieców. W budżecie miasta na 2018 r. przeznaczono na ten cel 3 mln zł, zabezpieczono również dodatkowy milion zł w przypadku większego niż oczekiwane zainteresowania.

- Będziemy chcieli pozytywnie rozpatrzyć maksymalną liczbę wniosków. W pierwszej kolejności będziemy brać po uwagę te miejsca, gdzie jest duże nasycenie wnioskodawcami, po to żeby poszczególne obszary naszego miasta, też enklawy domków jednorodzinnych, otoczyć siecią gazową lub ciepłowniczą. Chcemy również wyeliminować jak największą liczbę pieców opalanych paliwami nieekologicznymi z centrum miasta, bo ze wszystkich danych i mierników wynika, że obecnie to śródmieście jest najbardziej zanieczyszczonym obszarem naszego miasta - tłumaczy Krzysztof Honkisz z Wydziału Ochrony Środowiska i Rolnictwa UMŁ.

Formularz wniosku dostępny jest w wersji elektronicznej do pobrania ze strony: www.uml.lodz.pl/smog, gdzie znajduje się instrukcja wypełnienia wniosku, a także w formie papierowej do odebrania i złożenia we wszystkich punktach obsługi mieszkańców oraz dawnych delegaturach. Osoby składające wnioski osobiście otrzymają pomoc od dyżurujących urzędników oraz pokwitowanie złożenia dokumentu, który trafi do Wydziału Ochrony Środowiska i Rolnictwa UMŁ również drogą elektroniczną. Zakwalifikowani do programu beneficjenci zostaną powiadomieni drogą telefoniczną.

Termin składania wniosków upływa 31 marca br.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.