Małopolski program ochrony powietrza z unijnym dofinansowaniem

Ponad 9,9 mln euro otrzyma woj. małopolskie z Komisji Europejskiej na realizację programu dotyczącego poprawy jakości powietrza w regionie. Według władz województwa projekt ten został najwyżej oceniony spośród 39 zgłoszonych do konkursu przez państwa UE.
Małopolski program ochrony powietrza z unijnym dofinansowaniem
Logo projektu "LIFE-Małopolska w zdrowej atmosferze" (fot.malopolska.pl)

Marszałek województwa Marek Sowa poinformował, że projekty, których celem jest wdrożenie kompleksowego programu z zakresu ochrony środowiska, oceniała Dyrekcja Generalna ds. Środowiska Komisji Europejskiej.

6 projektów z dofinansowaniem, w tym z Małopolski

Jak podał, z 39 zgłoszonych do dofinansowania wybrano sześć projektów, przy czym program z Małopolski oceniony został jako najlepszy.

Realizacja projektu zintegrowanego "LIFE-Małopolska w zdrowej atmosferze" rozpocznie się od początku przyszłego miesiąca. Województwo będzie przy nim współpracować z partnerami - głównie 38 małopolskimi gminami chcącymi aktywnie walczyć z zanieczyszczeniem powietrza na swoim obszarze.

LIFE zakłada m.in. stworzenie sieci eko-doradców, którzy na poziomie gmin będą wspierać wdrażanie regionalnego programu ochrony powietrza i organizować programy dofinansowania dla mieszkańców pozwalające na wymianę ogrzewania na ekologiczne. W Krakowie m.in. ma być więcej urzędników obsługujących mieszkańców przy rozpatrywaniu wniosków o wymianę starych pieców.

Zgodnie z programem ochrony powietrza Małopolska ma osiągnąć standardy jakości powietrza wymagane w prawie krajowym i unijnym. Jego realizację zaplanowano na lata 2015-2023.

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (1)ZOBACZ WSZYSTKIE

Dofinansowania unijne, dokumentacja: artmetic.pl

a, 2015-09-27 23:32:09 odpowiedz

ZOBACZ WSZYSTKIE


ZOBACZ TAKŻE