PARTNER PORTALU
  • BGK

Małopolskie: 500 tys zł dla organizacji na ochronę pszczół

  • PAP/AT    26 marca 2018 - 07:28
Małopolskie: 500 tys zł dla organizacji na ochronę pszczół
O dotację na ochronę pszczół mogą ubiegać się organizacje pozarządowe i stowarzyszenia działające w obszarze ekologii i ochrony zwierząt oraz ochrony dziedzictwa przyrodniczego. (fot.pixabay.com)

Zarząd woj. małopolskiego ogłosił nowy konkurs - "Małopolska Pszczoła". Adresowany jest pn do organizacji pozarządowych zajmujących się ekologią i ochroną zwierząt.
Zarząd woj. małopolskiego na nowy konkurs - ws. ochrony pszczół miododajnych i dzikich owadów zapylających - przeznaczył 500 tys. zł. Program "Małopolska Pszczoła" adresowany jest do organizacji pozarządowych zajmujących się ekologią i ochroną zwierząt.

Wicemarszałek Wojciech Kozak poinformował, że główne działania, jakie mogą liczyć na wsparcie w ramach nowego konkursu, to m.in. ochrona naturalnych siedlisk dzikich pszczół oraz pszczelich pastwisk, czyli terenów, na których zbierają nektar, a także promowanie pszczelarstwa i ekologicznych postaw wśród dzieci, młodzieży i dorosłych.

Czytaj też: Samorządy na rzecz ochrony pszczół

"Jeśli na świecie zabraknie pszczół, ludziom na ziemi pozostaną jedynie cztery lata istnienia (...). Dlatego tak niezwykle ważne są wszelkie działania zmierzające do ochrony tych pracowitych owadów. I nie chodzi tu tylko o miód czy inne produkty, które wytwarzają. Bezcenna jest praca, którą wykonują trochę przy okazji, zapylając rośliny" - zaznaczył.

Na pierwszą edycję konkursu przeznaczono 500 tys. zł. O dotację mogą ubiegać się organizacje pozarządowe i stowarzyszenia działające w obszarze ekologii i ochrony zwierząt oraz ochrony dziedzictwa przyrodniczego. Zainteresowani udziałem w konkursie na złożenie odpowiednich dokumentów mają czas do 13 kwietnia br.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.