PARTNER PORTALU
  • BGK

Małopolskie. Prawie 22 mln zł na odbudowę po osuwiskach

  • PAP/KDS    13 marca 2018 - 16:24
Małopolskie. Prawie 22 mln zł na odbudowę po osuwiskach
- Szybkie przekazanie tych środków pozwala liczyć na to, że prace zostaną wykonane do końca tego roku - mówi wicewojewoda małopolski. (fot.pixabay.com - zdjęcie ilustracyjne)

Prawie 22 mln zł z rezerwy celowej budżetu państwa otrzymają małopolskie samorządy na usuwanie zniszczeń w infrastrukturze komunalnej spowodowanych przez ruchy osuwiskowe ziemi. Resort spraw wewnętrznych i administracji przyznał promesy na ten cel.
We wtorek (13.03) przedstawiciele samorządów otrzymali promesy od wojewody małopolskiego Piotra Ćwika. Poinformował on, że w tym roku województwo pozyskało prawie 22 mln zł na usuwanie skutków osuwisk ziemi. Pieniądze te zostały rozdzielone do 23 samorządów na 28 zadań.

Najwięcej - prawie 13,5 mln zł - przypadło 13 samorządom gminnym, m.in. Bochni, Kamionce Wielkiej, Bieczowi, Jodłownikowi i Stryszawie. Dziewięć powiatów otrzymało 8,2 mln zł, a samorząd województwa małopolskiego - 80 tys. zł.

Jak podkreślił wicewojewoda małopolski Stanisław Gawron, promesy przyznano na różnorodne zadania, dotyczące zarówno opracowania dokumentacji geologiczno-inżynierskich i projektowo-budowlanych, jak i polegających na wykonaniu właściwych prac budowlanych związanych ze stabilizacjami osuwisk wraz z odbudową infrastruktury drogowej. - Szybkie przekazanie tych środków pozwala liczyć na to, że prace zostaną wykonane do końca tego roku - zaznaczył. 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.