Mamy najbardziej zanieczyszczone miasta w Europie

Jest źle i będzie coraz gorzej. Rozpoczął się sezon grzewczy. Alarmujące dane o stanie powietrza zaczęły napływać 31 października.
Mamy najbardziej zanieczyszczone miasta w Europie
Trucizna od tygodnia wisi nad polskimi miastami (fot. pixabay)

Wskaźniki zatrucia sięgnęły kilkuset proc., a nad niektórymi miastami południa kraju zaczęła się unosić brudna mgiełka - podaje "Gazeta Wyborcza".

Złożyło się na to kilka czynników, m.in. początek sezonu grzewczego, wzmożony ruch drogowy przy cmentarzach, ale także stojące powietrze i mgła, w której zatrzymywały się cząstki pyłu – mówi prof. Izabela Sówka z Politechniki Wrocławskiej.

Przykładowo w Nowej Hucie pod Krakowem stężenie pyłu sięgnęło 1200 proc. normy. W środę Wrocław był najbardziej zanieczyszczonym miastem Europy.

Czytaj też: Śląsk: Zanieczyszczenie powyżej normy. Straż miejska rozpoczyna kontrole

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (4)ZOBACZ WSZYSTKIE

Władza nam nie odpowie Na żadne pytanie, Bo jest za cieniutka, By nam odrzec na nie.

Eterno Vagabundo, 2015-11-13 22:24:47 odpowiedz

Do glewe: najlepiej aby kupowano w salonie u Glewe nowiutkie Volkswageny...

...., 2015-11-08 22:20:06 odpowiedz

W Gliwicach mamy Prezydenta który wspiera spółkę miejską komunikacji autobusowej - zlikwidował tramwaj pomimo protestów - referendum mieszkańców. Jest inż. z wykształcenia - jedna twierdzi że "...tramwaj jest mniej ekologiczny jak autobus - bo tak samo a może nawet więcej szkodzi środowisku gd...yż prąd jest z elektrowni cieplnych..." Petycje naukowców - specjalistów - wykpił - i tramwaje po 114 latach funkcjonowania zlikwidował. Teraz przez samo centrum buduje drogę tranzytową dla całego Śląska DTŚ. No jak ma być dobrze skoro tacy ludzie trzymają całe miasto za gębę /5 kadencja/ i realizuję swoje chore wizje? rozwiń

CDAlpha, 2015-11-08 21:24:07 odpowiedz

ZOBACZ WSZYSTKIE


ZOBACZ TAKŻE