PARTNER PORTALU
 • BGK

Mamy najbardziej zanieczyszczone miasta w Europie

 • PAP/em    6 listopada 2015 - 07:44
Mamy najbardziej zanieczyszczone miasta w Europie

Trucizna od tygodnia wisi nad polskimi miastami (fot. pixabay)

Jest źle i będzie coraz gorzej. Rozpoczął się sezon grzewczy. Alarmujące dane o stanie powietrza zaczęły napływać 31 października.
Wskaźniki zatrucia sięgnęły kilkuset proc., a nad niektórymi miastami południa kraju zaczęła się unosić brudna mgiełka - podaje "Gazeta Wyborcza".

Złożyło się na to kilka czynników, m.in. początek sezonu grzewczego, wzmożony ruch drogowy przy cmentarzach, ale także stojące powietrze i mgła, w której zatrzymywały się cząstki pyłu – mówi prof. Izabela Sówka z Politechniki Wrocławskiej.

Przykładowo w Nowej Hucie pod Krakowem stężenie pyłu sięgnęło 1200 proc. normy. W środę Wrocław był najbardziej zanieczyszczonym miastem Europy.

Czytaj też: Śląsk: Zanieczyszczenie powyżej normy. Straż miejska rozpoczyna kontrole

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (4)

 • Eterno Vagabundo, 2015-11-13 22:24:47

  Władza nam nie odpowie Na żadne pytanie, Bo jest za cieniutka, By nam odrzec na nie.
 • ...., 2015-11-08 22:20:06

  Do glewe: najlepiej aby kupowano w salonie u Glewe nowiutkie Volkswageny...
 • CDAlpha, 2015-11-08 21:24:07

  W Gliwicach mamy Prezydenta który wspiera spółkę miejską komunikacji autobusowej - zlikwidował tramwaj pomimo protestów - referendum mieszkańców. Jest inż. z wykształcenia - jedna twierdzi że "...tramwaj jest mniej ekologiczny jak autobus - bo tak samo a może nawet więcej szkodzi środowisku gd...yż prąd jest z elektrowni cieplnych..." Petycje naukowców - specjalistów - wykpił - i tramwaje po 114 latach funkcjonowania zlikwidował. Teraz przez samo centrum buduje drogę tranzytową dla całego Śląska DTŚ. No jak ma być dobrze skoro tacy ludzie trzymają całe miasto za gębę /5 kadencja/ i realizuję swoje chore wizje?  rozwiń