PARTNER PORTALU
  • BGK

Marek Sawicki przypomina, że smog to też problem wsi

  • GP    15 lutego 2017 - 09:03
Marek Sawicki przypomina, że smog to też problem wsi
Polityk stronnictwa ludowego Marek Sawicki wyliczał co powoduje smog w Polsce. (fot.:psl.pl)

• Dla Marka Sawickiego problemy ze smogiem zaczęły się, gdy zaczęto powszechnie pakować rzeczy w plastik, którym potem Polacy palą w piecach.
• Innym powodem zdaniem polityka PSL wysokie normy dotyczące pieców.
• Sawickiego bardzo zdziwiło, że Ministerstwo Środowiska wycofało wsparcie dla programów wspomagających niską emisje.
Sytuacja smogowa w kraju nie jest idealna, choć jest lepsza niż była w ostatnich tygodniach stycznia. Dla przykładu IMGW w Krakowie prognozowało 15 lutego wysokie stężenia w województwie małopolskim.

O tym, jak ten problem dotyka mieszkańców wsi mówił w Polskim Radiu, w środę (15 lutego) Marek Sawicki z Polskiego Stronnictwa Ludowego (PSL). Za jeden z powodów trudności ze smogiem Sawicki uznał zaostrzenie norm dotyczących pieców, na których wymianę Polaków na wsi nie stać.

Przeczytaj też: Nowe rozporządzenia o smogu w drodze

- To także problem opakowań - mówił polityk. - (Smog) nasilił się, gdy weszły do użytku opakowania plastikowe. Niestety winni są ludzie, którzy spalają to, co spalane być nie powinno.

Sawicki wspominał, że były przygotowane i wdrażane tzw. programy dla prosumentów, które jednak po zmianie władzy w 2015 roku zastopowano. - Byłoby dobrze, gdyby Narodowy Fundusz Środowiska (NFŚ) wsparł energetykę ze źródeł niskoemisyjnych - zaproponował Sawicki.

Więcej o sytuacji i walce ze smogiem w polskich miastach przeczytasz tutaj.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.