PARTNER PORTALU
  • BGK

Masowa wycinka drzew w Opolu. Miasto tworzy nowy park i sadzi 800 drzew

  • PAP/JS    27 lutego 2017 - 18:37
Masowa wycinka drzew w Opolu. Miasto tworzy nowy park i sadzi 800 drzew
Zgodnie z zapowiedzią władz miasta, w ramach kompensacji wycinek w Opolu zostanie nasadzonych około trzech tysięcy drzew (fot. Pixabay)

W Opolu powstanie nowy park, w którym zostanie posadzonych symbolicznych osiemset drzew na przypadającą w tym roku 800. rocznicę powstania miasta - poinformował na konferencji prasowej prezydent Opola Arkadiusz Wiśniewski.
Jak poinformował Wiśniewski, decyzja o utworzeniu nowego parku jest pewnego rodzaju odpowiedzią na masową wycinkę drzew, jaka ma miejsce w ostatnich dniach także na terenie miasta.

"Byłaby to doskonała kompensacja wycinek, które aktualnie trwają. Nas smuci sytuacja, w której tyle drzew ginie. Dlatego też, przy okazji obchodów rocznicy 800-lecia Opola podjęliśmy decyzję o powstaniu parku pod roboczą ideą +osiemset drzew na osiemset lat+, choć tych drzew oczywiście będzie zdecydowanie więcej" zaznaczył prezydent Wiśniewski.

Zgodnie z zapowiedzią władz miasta, w ramach kompensacji wycinek w Opolu zostanie nasadzonych około trzech tysięcy drzew. Nie jest jeszcze znana dokładna lokalizacja nowego parku. 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (2)

  • ..., 2017-03-03 09:38:52

    Do .: to nie POpilizm - to właściwy kierunek działania władz publicznych - odczepcie się od właścicieli domów, oni wiedzą jak upiększyć swoje działki zielenią... Za przestrzeń publiczną odpowiadają władze publiczne...
  • ., 2017-03-03 08:28:34

    Populizm