PARTNER PORTALU
  • BGK

Masz psa, a czy masz kulturę?

  • EMM    21 czerwca 2010 - 14:29

- Sprzątanie po swoim psie trwa zaledwie kilka sekund - przekonuje Prezydent Miasta Radosław Torzyński. Ostrowska Straż Miejska rozpoczyna kampanię uświadamiającą, że po swoim pupilu zobowiązany jest posprzątać jego właściciel.
Co najmniej 4 tysiące torebek na psie odchody rozdali w ostatnich dniach strażnicy miejscy w Ostrowie Wielkopolskim właścicielom czworonogów. Od dwóch tygodni w mieście prowadzona jest akcja pod hasłem "Masz psa, a czy masz kulturę?", której końcowym efektem mają być czyste chodniki i trawniki.

Na razie projekt spotyka się z dobrym przyjęciem właścicieli zwierząt, choć zdarzają się przypadki, że wciąż na widok strażników - uciekają.

- Tym razem strażnicy nie karzą mandatami za nieposprzątanie po psie, ale wręczają pakiety z torebkami. Choc mandat w tym przypadku może wynieść nawet 500 złotych. W mieście sporo jest jeszcze w tej kwestii do zrobienia. Sprzątanie po psach to błahy problem, ale jednak bardzo uciążliwy dla mieszkańców miasta, szczególnie dla mieszkańców Śródmieścia - podkreśla Grzegorz Szyszka, komendant Straży Miejskiej.

- Mam nadzieję, że właściciele czworonogów nauczą się nie tylko tego, jakie są ich obowiązki, ale zrozumieją, że te parę sekund poświęcone na posprzątanie po swoim pupilu zaoszczędza ich pieniądze z opłaty za psa, nam zaoszczędza przykrości w postaci nieoczekiwanej przeszkody na drodze, ale przede wszystkim podnosi odpowiedzialność za estetykę naszego miasta - wyjaśnia Prezydent Radosław Torzyński.

Do rozdania straż ma w sumie 20 tysięcy torebek z tekturowymi łopatkami do sprzatania. Pakiety można też samemu pobrać w urzędzie miejskim i placówkach Holdikomu. Środki na zakup zestawów pochodziły z budżetu miejskiego m.in. z opłat za posiadanie psa. Koszt zakupu papierowych torebek to blisko 5,5 tysiąca złotych.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.