PARTNER PORTALU
  • BGK

Miasta zgaszą światła

  • AZA    23 marca 2010 - 16:06

Pod takim hasłem światowa organizacja ekologiczna WWF organizuje największą na świecie akcję społeczną angażującą osoby prywatne, przedsiębiorstwa, instytucje użyteczności publicznej oraz władze miast.
Do akcji może przyłączyć się każdy - w tym roku gasimy światła w sobotę, 27 marca o godz. 20.30. Do akcji, która jest symbolicznym apelem o ograniczenie zmian klimatu, może się przyłączyć każdy, kto 27 marca zgasi na godzinę światło w swoim domu. Można też wejść na stronę www.wwf.pl/godzinadlaziemi i zarejestrować się - WWF zbierze w ten sposób informacje o wymiarze poparcia społecznego dla akcji.
 
W tym roku światła zgasną m.in. w Olsztynie (iluminacja Ratusza, Katedry św. Jakuba, Kościoła św. Józefa oraz Kościoła Najświętszego Serca Pana Jezusa), Elblągu (na budynkach Urzędu Miejskiego, Sądu Okręgowego, Katedry Św. Mikołaja i Bramy Targowej) oraz Ełku (na budynkach Urzędu Miasta, Katedrze św. Wojciecha czy moście na Jeziorze Ełckim).

Po raz pierwszy gaszenie świateł odbyło się w 2007 roku, w Sydney – mieszkańcy ponad 2 milionów domów w tym mieście wyłączyli wtedy światło na godzinę. W 2008 roku było to już 100 mln osób w 35 krajach, a rok temu w akcji wzięły udział setki milionów osób w 88 krajach na całym świecie.

Akcję WWF poparły znane polskie osobistości: aktorka Małgorzata Braunek, wokalistka i kompozytorka Urszula Dudziak, podróżnik Marek Kamiński, dziennikarz muzyczny i prezenter Wojciech Mann, zawodniczka kolarstwa górskiego Maja Włoszczowska oraz aktorka Grażyna Wolszczak.

Więcej informacji na stronie www.wwf.pl/godzinadlaziemi. Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (1)

  • Jack, 2010-03-24 23:40:29

    To jest głupia akcja! Nagły, potężny spadek obciążenia sieci energetycznej może spowodować katastrofę energetyczną.