Miasta zgaszą światła

Pod takim hasłem światowa organizacja ekologiczna WWF organizuje największą na świecie akcję społeczną angażującą osoby prywatne, przedsiębiorstwa, instytucje użyteczności publicznej oraz władze miast.
Do akcji może przyłączyć się każdy - w tym roku gasimy światła w sobotę, 27 marca o godz. 20.30. Do akcji, która jest symbolicznym apelem o ograniczenie zmian klimatu, może się przyłączyć każdy, kto 27 marca zgasi na godzinę światło w swoim domu. Można też wejść na stronę www.wwf.pl/godzinadlaziemi i zarejestrować się - WWF zbierze w ten sposób informacje o wymiarze poparcia społecznego dla akcji.
 
W tym roku światła zgasną m.in. w Olsztynie (iluminacja Ratusza, Katedry św. Jakuba, Kościoła św. Józefa oraz Kościoła Najświętszego Serca Pana Jezusa), Elblągu (na budynkach Urzędu Miejskiego, Sądu Okręgowego, Katedry Św. Mikołaja i Bramy Targowej) oraz Ełku (na budynkach Urzędu Miasta, Katedrze św. Wojciecha czy moście na Jeziorze Ełckim).

Po raz pierwszy gaszenie świateł odbyło się w 2007 roku, w Sydney – mieszkańcy ponad 2 milionów domów w tym mieście wyłączyli wtedy światło na godzinę. W 2008 roku było to już 100 mln osób w 35 krajach, a rok temu w akcji wzięły udział setki milionów osób w 88 krajach na całym świecie.

Akcję WWF poparły znane polskie osobistości: aktorka Małgorzata Braunek, wokalistka i kompozytorka Urszula Dudziak, podróżnik Marek Kamiński, dziennikarz muzyczny i prezenter Wojciech Mann, zawodniczka kolarstwa górskiego Maja Włoszczowska oraz aktorka Grażyna Wolszczak.

Więcej informacji na stronie www.wwf.pl/godzinadlaziemi. Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (1)ZOBACZ WSZYSTKIE

To jest głupia akcja! Nagły, potężny spadek obciążenia sieci energetycznej może spowodować katastrofę energetyczną.

Jack, 2010-03-24 23:40:29 odpowiedz

ZOBACZ WSZYSTKIE


ZOBACZ TAKŻE