Mieszkańcy Orchowa wybrali wiatraki

  • Przegląd prasy/Puls Biznesu
  • 01-02-2010
  • drukuj
w niedzielnym referendum mieszkańcy wielkopolskiego Orchowa opowiedzieli się za wybudowaniem fermy wiatraków. Krajobraz Orchowa mogą więc niedługo urozmaicić 23 siłownie.
Jednak niektórym mieszkańcom taka wizja się nie podobała - donosi "Puls Biznesu".
– Niektórzy mieszkańcy obawiali się hałasu. Padały argumenty o szkodliwości elektrowni wiatrowych dla zdrowia czy ptactwa – tłumaczy Grzegorz Matkowski, sekretarz gminy Orchowo.

Mieszkańcy posłuchali jednak głosu wójta, która wzywał do poparcia inwestycji.
Protesty, choć pojedyncze, niepokoją inwestora – firmę Windbud.

Budowa jednej siłowni o mocy 2 MW to koszt 3 mln EUR. Te pieniądze z własnej kieszeni wykłada inwestor. Gmina, która zapala zielone światło takiej inwestycji, nie tylko nie narusza własnego budżetu, ale powiększa go o pieniądze z podatku od nieruchomości. Podatek wysokości 2 proc. od części budowlanej, czyli fundamentów i wieży, wędruje w całości do kasy gminy - pisze "Puls Biznesu".
Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (2)ZOBACZ WSZYSTKIE

Mam nadzieję że pogonićie firme WINDBUD z jej szkodliwymi wiatrakami.Szkodliwosc wiatraków została UDOWODNIONA.Służę wszelkimi informacjami na temat szkodliwości wiatraków mój adres e - mail ariel1953@interia.pl Windbud oszukuje mówiąć radnym i wójtom że wiatraki to inwestycja celu publiczne...go-większej BZDURY NIE SŁYSZAŁEM. Służe dokumentem itd. Uwaga na WINDBUD rozwiń

Wojtek, 2010-12-25 18:29:52 odpowiedz

Mieszkańcy Orchowa nie mają pełnej wiedzy o problemach związanych z fermami wiatraków dlatego postępują nierozważnie.Tylko geotermia zwłaszcza w Polsce ma rację bytu,ale istnieje problem obecnego rządu,który nie jest zainteresowany dobrem ogółu.

Krzysztof., 2010-02-03 08:50:55 odpowiedz

ZOBACZ WSZYSTKIE


ZOBACZ TAKŻE