PARTNER PORTALU
  • BGK

Mieszkańcy Sanoka dostali 40 tys. sadzonek drzew

  • PAP    2 kwietnia 2014 - 10:47
Mieszkańcy Sanoka dostali 40 tys. sadzonek drzew

Ponad 40 tys. drzewek rozdano w środę mieszkańcom Sanoka (Podkarpackie). Dwu- i trzyletnie sadzonki mógł otrzymać każdy, kto chciał je zasadzić na swojej posesji - poinformowała rzeczniczka sanockiego magistratu Agnieszka Frączek.
Była to 17. edycja akcji "Drzewko dla sanoczan". W sumie do mieszkańców Sanoka trafiło ok. 1 mln drzewek.

"Tegoroczne sadzonki drzew pochodzą od leśników z nadleśnictw Baligród i Lesko. Sanoczanom rozdano sadzonki m.in. jodły, świerka, buka i dębu. W tym roku wczesna wiosna sprawiła, że nasza akcja odbyła się prawie miesiąc wcześniej, niż w poprzednich latach" - powiedziała Frączek.

Zaznaczyła, że część drzewek trafiła również do przedszkoli, szkół, firm i instytucji. "Drzewko otrzymał każdy, kto chciał je później zasadzić na własnej posesji" - podkreśliła.

Celem akcji "Drzewko dla sanoczan" jest powiększenie w mieście obszaru tzw. zieleni wysokiej, czyli drzew i krzewów. "Po kilku latach efekty są już widoczne; szczególnie widać to wokół instytucji i firm" - zaznaczyła rzeczniczka.

Przedsięwzięcie ma także cele edukacyjne. W poprzednich latach sadzonki można było otrzymać po oddaniu surowców wtórnych. Z kolei w przedszkolach i szkołach dzieci po zasadzeniu drzewka opiekują się nim.

Organizatorami przedsięwzięcia są: miejscowa Liga Ochrony Przyrody i władze miasta.
Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.