PARTNER PORTALU
  • BGK

Mieszkańcy ukwiecą Nową Hutę

  • PAP    6 czerwca 2011 - 14:15
Mieszkańcy ukwiecą Nową Hutę

Dwa ogólnodostępne ogrody urządzą mieszkańcy krakowskiej dzielnicy Nowa Huta na terenie przy budynkach komunalnych w Ruszczy oraz przy nowym bloku na osiedlu Piastów.
Projekty te zwyciężyły w programie "Ogrody Nowej Huty".

Przedsięwzięcie rozpoczęte wiosną tego roku adresowane było do kilkuosobowych grup mieszkańców Nowej Huty, którzy chcieliby w swoim sąsiedztwie urządzić ogólnodostępny i bezpieczny ogród. W zamierzeniu organizatorów ogród stałby się miejscem wspólnych spotkań i pielęgnacji roślin.

Czytaj też: Nowa Huta się zazieleni

Spośród nadesłanych propozycji jury wybrało dwa projekty do realizacji. Ogrody zostaną założone we współpracy z architektem obrazu i doświadczonym ogrodnikiem. Mieszkańcy jeszcze w tym roku dokonają pierwszych nasadzeń.

- Jest to projekt społeczny i jesteśmy w pełni przekonani, że przyczyni się do integracji społeczności lokalnej Nowej Huty - oceniła kierownik Pracowni Animacji Ekologicznej Ośrodka Kultury im. Norwida w Krakowie, Elżbieta Urbańska-Kłapa.

Organizatorem przedsięwzięcia jest Ośrodek Kultury im. Norwida i właściciel dawnej huty im. Sendzimira, koncern ArcelorMittal. Honorowy patronat sprawuje nad nim prezydent Krakowa Jacek Majchrowski (zobacz notowania prezydenta) i przewodniczący Rady Miasta Bogusław Kośmider.

 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.