PARTNER PORTALU
  • BGK

Ministerstwo Energi rozpoczęło konsultacje rozwiązań antysmogowych

  • WNP.pl    1 lutego 2017 - 20:15
Ministerstwo Energi rozpoczęło konsultacje rozwiązań antysmogowych
Pakiet rozwiązań prawnych umożliwi monitorowanie i kontrolowanie jakości paliw stałych ze szczególnym uwzględnieniem ograniczenia emisji zanieczyszczeń oraz gazów cieplarnianych (fot. pixabay.com)

• W celu poprawy jakości powietrza Ministerstwo Energii opracowało pakiet rozwiązań prawnych, który trafił do konsultacji społecznych i uzgodnień międzyresortowych.
• Zmiany w prawie wejdą w życie najprawdopodobniej w pierwszym półroczu 2017 r.
• Uwagi można zgłaszać do 21 lutego 2017 r.
Pakiet rozwiązań prawnych umożliwi monitorowanie i kontrolowanie jakości paliw stałych ze szczególnym uwzględnieniem ograniczenia emisji zanieczyszczeń oraz gazów cieplarnianych.

Nowe rozwiązania mają także doprowadzić do ograniczenia napływu węgla niesortowanego na teren Polski. Importerzy będą zobligowani do tego, aby węgiel który wpływa był poddawany sortowaniu. Z danych, którymi dysponuje Ministerstwo Energii wynika, że do listopada 2016 r. do Polski sprowadzono łącznie 7,2 mln ton węgla. Najwięcej, bo 4,61 mln ton wyniósł import węgla energetycznego z Federacji Rosyjskiej.

Spodziewane jest przy tym uporządkowanie rynku paliw stałych i umożliwienie konsumentom uzyskania informacji na temat jakości sprzedawanego paliwa w oparciu o obligatoryjne posiadanie przez producentów charakterystyki jakościowej przekazywanych do obrotu paliw stałych.

Czytaj cały tekst TUTAJ.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.