PARTNER PORTALU
  • BGK

Ministerstwo Środowiska: kto dostanie dotację na gospodarkę wodno-ściekową?

  • Piotr Toborek    23 lutego 2015 - 09:04
Ministerstwo Środowiska: kto dostanie dotację na gospodarkę wodno-ściekową?

Zdjęcie z robót przy kanalizacji (fot: aqua.com.pl)

17 projektów z zakresu gospodarki wodno-ściekowej ma szansę na dofinansowanie z Programu Infrastruktura i Środowisko (POIiŚ) na kwotę 93 mln złotych.
Janusz Ostapiuk, podsekretarz stanu w Ministerstwie Środowiska zatwierdził dwie listy rankingowe przedsięwzięć złożonych w ramach kolejnego konkursu Priorytetu I – Gospodarka wodno-ściekowa.

Nabór dotyczył dwóch grup przedsięwzięć:

• projektów z aglomeracji z przedziału 10-15 tys. mieszkańców – tu na liście rankingowej znalazło się 9 inwestycji o łącznej całkowitej wartości ponad 79,7 mln zł oraz łącznej wnioskowanej kwocie dofinansowania UE ponad 42,7 mln zł (na liście są projekty z Częstochowy, Świerklańca, Nasielska, Janowa Lubelskiego, Twardogóry, Pawłowa, Wierzawic, Długołęki, Izabelina);

• projektów z aglomeracji powyżej 15 tys. mieszkańców - tu na liście rankingowej znalazło się 8 projektów o łącznej całkowitej wartości ponad 74,4 mln złotych oraz łącznej wnioskowanej kwocie dofinansowania UE ponad 50,7 mln zł (na liście znalazły się: Łapy, Wejherowo, Pruszcz Gdański, Kutno, Grudziądz, Legionowo i Konstancin Jeziorna).

Wartość całkowita 17 projektów umieszczonych na listach rankingowych to ponad 154 mln zł, zaś suma wnioskowanego dofinansowania UE - ponad 93 mln zł.

Zainteresowanie wnioskodawców przekroczyło wysokość środków przewidzianych w konkursie, w związku z czym Ministerstwo Środowiska zdecydowało się na jej zwiększenie do maksymalnego możliwego w chwili obecnej poziomu.

 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (1)

  • Starsza, 2015-02-23 18:01:28

    Mam nadzieję że chodzi o wiejska gminę Wejherowo!!!Już u nas kładą rury wodne i gazowe!!!Nareszcie, tylko kiedy będą odwadniać i kląśc kanalizęMMy wspaniałych ludzi zarządzających naszą gminą, Pan wójt Skwarło i jego zastępca SUPER MEN Pan Milewski!!! to wspaniałe że myślą o naszym polu które było o...grodem a potem okazało się że ziemia już się zmęczyła jabłkami a zaczął się okres odzyskania wolności, ale różnie to bywa ale teraz mamy wspaniałych i mądrych ludzi w wiejskiej gminie Wejherowo, która dba o nas w Kąpinie!!!!Bardzo im dziękujemy za to wsparcie, żyć sie chce jak są obok tacy mądrzy i wspaniali ludzie!!!!  rozwiń