PARTNER PORTALU
  • BGK

Modernizacja oczyszczalni ścieków za 6,5 mln

  • PAP    1 sierpnia 2012 - 10:50
Modernizacja oczyszczalni ścieków za 6,5 mln

Ponad 6,5 mln zł kosztowała modernizacja oczyszczalni ścieków w miejscowości Wierzbno w gminie Domaniów.
Dzięki inwestycji oczyszczalnia będzie mogła przyjąć 480 metrów sześciennych ścieków na dobę. W ramach projektu modernizacji, wybudowano m.in. zbiornik retencyjny, reaktor biologiczny i komorę stabilizacji osadu.

„Obecnie zakład może przyjąć 480 metrów sześciennych ścieków na dobę i obsłużyć ponad 4 tys. mieszkańców. Przed przebudową oczyszczalnia przyjmowała do 77 metrów sześciennych ścieków na dobę” – poinformował Marek Mielczarek, prezes zarządu Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej (WFOŚiGW) we Wrocławiu.

Fundusz na realizację inwestycji udzielił gminie ponad 1,2 mln zł pożyczki. Modernizacja oczyszczalni została również dofinansowana kwotą 4 mln zł z programu rozwoju obszarów wiejskich. Zakład w przyszłości ma obsługiwać teren całej gminy Domaniów. W planach jest wybudowanie niemal 23 kilometrów sieci kanalizacyjnej.

Na Dolnym Śląsku jest realizowanych i przygotowywanych 10 projektów związanych z budową i modernizacją infrastruktury służącej ochronie środowiska, które obsługuje WFOŚiGW we Wrocławiu. Pieniądze na ich realizację pochodzą z Programu Infrastruktura i Środowisko, a łączna wartość tych projektów to ponad 500 mln zł.

Samorządowcy zakończyli już budowę nowych oczyszczalni ścieków w Sulikowie i Nowogrodźcu oraz unowocześnili zakład w Środzie Śląskiej. Zmodernizowane zostaną jeszcze oczyszczalnie w Dzierżoniowie, Oławie, Strzegomiu, Chociwelu i Bielawie. W regionie powstanie łącznie 450 kilometrów kanalizacji i sieci wodociągowej. Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.