PARTNER PORTALU
  • BGK

Most Świętokrzyski rozbłyśnie na różowo

  • PAP    10 października 2010 - 13:49
Most Świętokrzyski rozbłyśnie na różowo

W poniedziałek wieczorem będzie można obserwować zmianę iluminacji warszawskiego mostu Świętokrzyskiego na różowy kolor; to element Kampanii na Rzecz Walki z Rakiem Piersi
W poniedziałek wieczorem most Świętokrzyskiego będzie iluminowany na różowy kolor; to element Kampanii na Rzecz Walki z Rakiem Piersi, do której przyłączył się stołeczny Ratusz. Październik jest miesiącem walki z tą chorobą. 
"Co roku wśród Polek stwierdza się 13 tys. nowych przypadków raka piersi, codziennie na tę chorobę umiera w Polsce 13 kobiet. Jednak wcześnie wykryta choroba daje 98 proc. szans na wyleczenie, dlatego stołeczny ratusz angażuje się w tę akcję. Chcemy zachęcić kobiety, by nie bały się tej choroby, by badały się, chodziły do lekarza" - powiedziała Magda Wojno ze stołecznego Ratusza.

"Urząd miasta st. Warszawy angażuje się w akcję podświetlania budynków po raz drugi. W zeszłym roku został podświetlony na różowo Ratusz i syrenka warszawska" - powiedziała Katarzyna Pienkowska ze stołecznego Ratusza.

Także w tym roku syrenka zyska różową oprawę, a do jej tarczy zostanie przypięta wstążka w tym kolorze - symbol walki z rakiem piersi.

Uroczysta zmiana iluminacji mostu Świętokrzyskiego rozpocznie się o godz. 20.30; na Pl. Zamkowym będzie można oglądać ją razem z prezydent Warszawy Hanną Gronkiewicz-Waltz.

Pienkowska poinformowała, że rocznie urząd miasta Warszawy przeznacza ok. 100 tys. złotych na cele związane z profilaktyką raka piersi i wspieraniem kobiet po mastektomii.

Akcja podświetlania budynków, czyli Globalna Inicjatywa Iluminacji, to część Kampanii na Rzecz Walki z Rakiem Piersi. W tym roku przyłączyło się do niej 70 krajów - na różowy kolor ma zostać podświetlonych 200 słynnych budowli na całym świecie. Prezydent Warszawy objęła honorowy patronat nad polską edycją kampanii.

Globalna Inicjatywa Iluminacji organizuje podobne akcje od 11 lat - podświetlone zostały już m.in. Brama Brandenburska w Berlinie, Concert Hall w Amsterdamie, Empire State Building w Nowym Jorku, Krzywa Wieża w Pizie, Międzynarodowy Port Lotniczy w Los Angeles, Wodospad Niagara w Kanadzie czy gmach opery w Sydney.

W tym roku kampania na Rzecz Walki z Rakiem Piersi obchodzona jest pod hasłem: "Przyłącz się. Powiedz Innym. Pokonaj. Chroń każdą kobietę przed rakiem piersi. Różowa Wstążka. Noś ją. Podziel się nią". Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.
NAJPOPULARNIEJSZE W PORTALU
NAJNOWSZE WIADOMOŚCIWyszukiwarki

Polecane oferty: