PARTNER PORTALU
  • BGK

Na rowery!

  • KB    30 kwietnia 2010 - 10:22

Stowarzyszenie Józefowska Kawaleria Rowerowa zaprasza na Józefowską rowerową EKOmajówkę na Roztoczu - trzydniową imprezę turystyczno-krajoznawczą.
W dniach 1 – 3 maja 2010 r. (sobota – poniedziałek) dobędzie się pierwszy rajd w sezonie 2010. Start i meta wycieczek rowerowych usytuowane będą w Józefowie.

Trasy EKOmajówki poprowadzone będą z wykorzystaniem istniejących szlaków rowerowych, m.in.: "Centralnego szlaku rowerowego Roztocza", "Trasy rowerowej Ziemi Józefowskiej na Roztoczu" i "Trasy rowerowej do Florianki" oraz szlaków pieszych.

Ze 172 km tras, poprowadzonych drogami asfaltowymi, szutrowymi, polnymi i leśnymi, ponad połowa przebiega przez Roztoczański Park Narodowy i jego otulinę oraz Park Krajobrazowy Puszczy Solskiej. Topografia tras jest bardzo zróżnicowana - od wielokilometrowych, płaskich odcinków, po dosyć karkołomne podjazdy i zjazdy, wymagające od uczestnika rajdu opanowania dobrej techniki jazdy i przygotowania kondycyjnego.

Na rajd organizatorzy zapraszają wszystkie osoby, które chcą zaznać prawdziwych roztoczańskich klimatów i czują się na siłach pokonać wyzwania tras rajdu.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.