PARTNER PORTALU
  • BGK

Nabór wniosków na projekty środowiskowe

  • PAP    26 stycznia 2011 - 17:24

Resort środowiska rozpoczął nabór wniosków na dofinansowanie projektów środowiskowych.
Chodzi o inwestycje, dzięki którym ma być mniejsze zanieczyszczenie powietrza i wody, albo służą poprawie ochrony klimatu np. zmniejszaniu emisji CO2, zastępowaniu kopalnych źródeł energii przez odnawialne. (Czytaj też: 120 mln zł od WFOŚiGW)

Pieniądze będą pochodzić z programu pomocowego ministerstwa środowiska Niemiec. Szacunkowa wielkość pomocy wyniesie 30-75 proc. kosztów projektu. Dofinansowanie zostanie udzielone w formie dotacji do odsetek od pożyczek udzielonych przez Bank KfW Bankengruppe lub w postaci dotacji bezzwrotnej.

Wnioski można składać do 31 marca. Polskie Ministerstwo Środowiska zastrzegło, że wybór wniosków do dofinansowania, jak również ostateczna jego wysokość zostają w gestii Ministerstwa Środowiska, Ochrony Przyrody i Bezpieczeństwa Reaktorów Republiki Federalnej Niemiec, do którego zostaną skierowane wszystkie wnioski spełniające wymagania formalne po ich wstępnej analizie.

Umowę dotyczącą współpracy w ochronie środowiska ministerstwa Polski i Niemiec podpisały w lutym 2005 r Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.