PARTNER PORTALU
  • BGK

Nagroda Natura 2000: Wydłużono czas na zgłoszenia w edycji 2017

  • MN    25 września 2017 - 10:21
Nagroda Natura 2000: Wydłużono czas na zgłoszenia w edycji 2017
Nagroda Natura 2000 przyznawana jest od 2014 roku. (fot. pixabay)

Wydłużono termin zgłaszania kandydatur do Europejskiej Nagrody Natura 2000, której celem jest wyróżnienie najlepszych praktyk w dziedzinie ochrony przyrody
• Już po raz czwarty można zgłaszać kandydatury do Europejskiej Nagrody Natura 2000.

• Nagroda przyznawana jest każdego roku za czołowe osiągnięcia z dziedziny ochrony przyrody.

• Wydłużono termin składania zgłoszeń do 15 października 2017 roku.

Nagroda Natura 2000 wyróżnia najlepsze praktyki w dziedzinie ochrony przyrody, przede wszystkim dobre zarządzanie i promocję sieci Natura 2000. Ma na celu także podniesienie świadomości na temat Natury 2000 i jej korzyści dla obywateli Europy. Nagroda składa się także na czwarty obszar priorytetowy przyjętego niedawno przez KE planu działania, którego celem jest ochrona przyrody i bioróżnorodności w UE dla dobra zarówno obywateli, jak i gospodarki.

Każdy podmiot działający w obszarze związanym z siecią Natura 2000 może nadesłać swoje zgłoszenie do 15 października 2017 r (pierwotnie zgłoszenia miały być przyjmowane do 29 września). Laureaci nagrody zostaną ogłoszeni w Brukseli w maju 2018 r.

Czytaj też: Powstał piąty w Polsce samorządowy klaster energii

Nagroda Natura 2000 jest otwarta dla wszystkich: firm, władz, organizacji pozarządowych, wolontariuszy, właścicieli gruntów, instytucji edukacyjnych i osób fizycznych.

Zgłoszenia są przyjmowane w pięciu kategoriach: ochrona; korzyści społeczno-ekonomiczne; rozumienie zainteresowań; współpraca transgraniczna i tworzenie sieci. Więcej informacji i formularz zgłoszeniowy znajdują się na stronie internetowej Komisji Europejskiej (http://ec.europa.eu/environment/nature/natura2000/awards/).

Oprócz pięciu zwycięzców poszczególnych kategorii, również publiczność może głosować online. Zwycięzca z największą liczbą głosów otrzyma nagrodę "Nagrodę Obywatelską UE”.

Czytaj też: Wydatki na ochronę środowiska i gospodarkę wodną mocno spadły

Nagroda Nautura 200 przyznawana jest od 2014 roku. W przyszłym roku zwycięzca nagrody Natura 2000 zostanie ogłoszony podczas obchodów Dnia Natury 2000 na specjalnej ceremonii, która odbędzie się w głównym budynku siedziby Komisji, Berlaymont. Nagrodę wręczy Karmenu Vella, komisarz do spraw środowiska, gospodarki morskiej i rybołówstwa.

Ten i inne ważne tematy będą szeroko dyskutowane podczas Wschodniego Kongresu Gospodarczego, który pod patronatem PortalSamorzadowy.pl odbędzie się 27 i 28 września w Białymstoku.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.