PARTNER PORTALU
  • BGK

Najlepsze gospodarstwo ekologiczne

  • PAP    20 października 2010 - 15:02
Najlepsze gospodarstwo ekologiczne

Mirosław i Aleksandra Babalscy z Pokrzydowa koło Brodnicy zwyciężyli w ogólnopolskim finale konkursu na najlepsze gospodarstwo ekologiczne podczas Targów Naturalnej Żywności Natura Food w Łodzi.
"Państwo Babalscy prowadzą od wielu lat atestowane gospodarstwo ekologiczne (aktualny areał 9 ha) oraz Wytwórnię Makaronu BIO, w której są przetwarzane produkty rolnictwa ekologicznego. To liderzy rolnictwa ekologicznego, nie tylko w swojej okolicy, ale i w całej Polsce" - poinformowała w środę Beata Krzemińska, rzeczniczka marszałka województwa kujawsko-pomorskiego.

Zwycięskie gospodarstwo położone jest w Pokrzydowie na Pojezierzu Brodnickim w otulinie Brodnickiego Parku Krajobrazowego. Jego partnerem jest Stowarzyszenie Producentów Żywności Metodami Ekologicznymi Ekoland, którego Mirosław Babalski był współzałożycielem i prezesem, a obecnie jest przewodniczącym Oddziału Kujawsko-Pomorskiego Ekolandu.

Podczas łódzkich targów podsumowano ogólnopolski etap konkursu "Najlepsze Gospodarstwo Ekologiczne 2010". Konkurs organizowany był przez Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi przy współpracy z Centrum Doradztwa Rolniczego w Brwinowie Oddział w Radomiu.

Zgłoszone gospodarstwa ekologiczne były oceniane w dwóch kategoriach: "ekologia-środowisko" i "ekologiczne gospodarstwo towarowe". Zwycięzcami w kategorii "ekologia-środowisko" zostali Aleksandra i Mieczysław Babalscy z Pokrzydowa. W drugiej kategorii najlepszy okazał się Marek Potoczny z miejscowości Tuligłowy w powiecie jarosławskim (woj. podkarpackie). Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.