PARTNER PORTALU
  • BGK

Nauczą co zrobić z elektrozłomem

  • ZWI    12 lutego 2013 - 12:45
Nauczą co zrobić z elektrozłomem

Co zrobić z niesprawną lodówką, niedziałającym odkurzaczem, zepsutym telefonem? Toruńskie Stowarzyszenie Ekologiczne „Tilia” w ramach projektu „ElektroOdpady” chce informować o zasadach prawidłowego gospodarowania zużytym sprzętem elektrycznym i elektronicznym.
Tak zwane elektroodpady należą do odpadów niebezpiecznych i muszą podlegać specjalnemu recyklingowi i utylizacji. Projekt, którego realizację koordynuje Toruńskie Stowarzyszenie Ekologiczne „Tilia", ma na celu zaangażowanie społeczeństwa w zbiórkę, odzysk i recykling zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego zgodnie z zarządzeniem Unii Europejskiej.

Adresatami akcji są wszyscy, którzy nie wiedzą, co zrobić z elektrozłomem trzymanym w domach, a chcą się go pozbyć w prawidłowy sposób - zgodnie z prawem, nie szkodząc jednocześnie środowisku.

Partnerem projektu jest Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego, a jego beneficjentami mają być mieszkańcy województw: kujawsko - pomorskiego, pomorskiego, zachodniopomorskiego i warmińsko - mazurskiego, internauci i inne osoby, które chciałyby uzyskać informacje na temat zasad zawartych w Ustawie o zużytym sprzęcie elektrycznym i elektronicznym, w tym o obowiązkach użytkownika sprzętu. Jednocześnie projekt ma za zadanie uświadomienie obowiązków gmin i dostawców sprzętu oraz firm specjalizujących się w odzysku.

Projekt „ElektroOdpady" potrwa do grudnia 2013 roku. W jego ramach znalazły się takie działania jak szkolenia dla nauczycieli, konkurs dla dzieci i młodzieży, piknik na toruńskiej Barbarce, akcje promocyjne w miastach oraz kampania medialna. Szczegółowe informacje na temat projektu znajdują się na stronie www.elektroodpady.edu.pl.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.