PARTNER PORTALU
  • BGK

NFOŚ dofinansuje wymianę pieców w Gorzowie Wielkopolskim

  • TK    8 marca 2018 - 14:51
NFOŚ dofinansuje wymianę pieców w Gorzowie Wielkopolskim
Z ramienia PGE GiEK umowę podpisali wiceprezesi spółki Radosław Rasała i Andrzej Kopertowski (Fot. PGE GiEK)

Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie, dofinansuje kwota 2,17 mln zł PGE Górnictwo i Energetykę Konwencjonalną. Środki zostaną przeznaczone  na wymianę pieców w Gorzowie Wielkopolskim. Inwestycję zrealizuje Elektrociepłownia Gorzów.
Dofinansowanie zostało przyznane na projekt dotyczący likwidacji lokalnych kotłowni oraz modernizację sposobu zasilania budynków zaopatrywanych w ciepło z kotłowni lokalnych w Gorzowie Wielkopolskim. Kwota 2,17 mln zł stanowi 43 proc. całkowitych kosztów planowanej inwestycji.

Czytaj także: NFOŚiGW będzie pomagał w wymianie pieców na bardziej ekologiczne

To trzecia podpisana w ostatnim czasie umowa z NFOŚiGW dotycząca dotacji dla Elektrociepłowni Gorzów. W październiku ubiegłego roku podpisane zostały dwie umowy na realizację rozbudowy sieci ciepłowniczej na terenie miasta (kwota dofinansowania prawie 6,4 mln zł, stanowiąca prawie 38 proc. całkowitych kosztów zadania) oraz modernizację sieci ciepłowniczych polegającą na wymianie sieci kanałowych i napowietrznych na sieci w technologii rur preizolowanych (kwota dofinansowania to prawie 7,2 mln zł stanowiące prawie 47 proc. całkowitych kosztów).

Sławomir Zawada, prezes zarządu PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna, porównał projekt likwidacji lokalnych kotłowni do realizowano już przez spółkę programu "Kawka". W ramach tego programu od 2015 r. zlikwidowano 3 tys. pieców kaflowych i zbudowano prawie 10 km sieci cieplnej w Gorzowie Wielkopolskim.

Spółka PGE GiEK dotychczas zrealizowała już kilkadziesiąt projektów współfinansowanych ze środków pomocowych. Na wszystkie zadania pozyskano łącznie 1 mld 230 mln zł finansowania preferencyjnego, w tym niemal 536 mln zł środków bezzwrotnych. 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.