PARTNER PORTALU
  • BGK

NFOŚiGW oferuje samorządom 200 mln zł na wsparcie elektromobilności

  • KDS    4 sierpnia 2017 - 12:43
NFOŚiGW oferuje samorządom 200 mln zł na wsparcie elektromobilności
Z puli 200 mln zł na dotacje przewidziano 41 mln zł, a na pożyczki do 159 mln zł (fot. pixabay.com)

Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej przygotował kolejny projekt dla samorządów. Do podziału jest 200 mln zł. Pieniądze będą mogły być przeznaczone m.in. na zakup nowych autobusów elektrycznych, szkolenia kierowców, modernizacja lub budowę stacji ładowania pojazdów publicznego transportu zbiorowego.
Samorządy zainteresowane wsparciem z NFOŚiGW będą mogły składać wnioski od 4 września do 22 września 2017. Z puli 200 mln zł na dotacje przewidziano 41 mln zł, a na pożyczki do 159 mln zł.

Pieniądze zostaną przeznaczone na realizację przedsięwzięć, które prowadzą do obniżenia zużycia energii i paliw w publicznym transporcie zbiorowym. Chodzi tu m.in. o zakup nowych autobusów elektrycznych, szkolenie kierowców pojazdów publicznego transportu zbiorowego z obsługi bezemisyjnego taboru czy modernizację bądź budowę stacji ładowania pojazdów publicznego transportu zbiorowego (pod warunkiem, że stacja ładowania wykorzystywana będzie wyłącznie do obsługi publicznego transportu zbiorowego).

O dofinansowanie mogą ubiegać się: jednostki samorządu terytorialnego (JST); spółki komunalne, które działają w celu wykonania zadań JST związanych z publicznym transportem zbiorowym oraz inne podmioty świadczące usługi w zakresie publicznego transportu zbiorowego na podstawie umowy zawartej z JST.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.