PARTNER PORTALU
 • BGK

NFOŚiGW, Program Ryś: nie ma chętnych banków do udziału w programie

 • pt    8 marca 2016 - 10:55
NFOŚiGW, Program Ryś: nie ma chętnych banków do udziału w programie

Dofinansowanie oferowane w programie Ryś obejmuje wykonanie prac termoizolacyjnych, modernizację instalacji wewnętrznych i wymianę źródeł ciepła. (fot.fotolia)

• Do NFOŚiGW nie wpłynął wniosek od żadnego banku zainteresowanego finansowaniem programu Ryś.
• Realizacja programu Ryś ma ograniczyć emisję dwutlenku węgla i niebezpiecznych pyłów do atmosfery.
- Informujemy, że w wyniku naboru wniosków o udostępnienie środków bankom na udzielanie kredytów i dotacji na przedsięwzięcia realizowane w ramach programu „Ryś – termomodernizacja budynków jednorodzinnych”, do NFOŚiGW nie wpłynął wniosek od żadnego banku – napisał w komunikacie Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

Program ma być realizowany w latach 2015-2023, a budżet pilotażu programu wynosi 400 mln zł (w tym 120 mln zł na dotacje) na lata 2015-2020 z możliwością zawierania umów kredytu lub pożyczek wraz z dotacją do 2017 r.

Beneficjentami mają być osoby fizyczne, jednostki samorządu terytorialnego oraz organizacje pozarządowe (w tym fundacje, stowarzyszenia, kościoły, związki wyznaniowe), posiadające prawo własności do jednorodzinnego budynku mieszkalnego.

Dofinansowanie oferowane w programie Ryś obejmuje wykonanie prac termoizolacyjnych, modernizację instalacji wewnętrznych i wymianę źródeł ciepła.

Dzięki realizacji programu spodziewane jest zmniejszenie emisji dwutlenku węgla i niebezpiecznych pyłów do atmosfery, czyli ograniczenie tzw. niskiej emisji.

Fundusz poinformował także, że w wyniku naboru wniosków o udostępnienie środków wojewódzkim funduszom ochrony środowiska i gospodarki wodnej, wpłynęły wnioski z 10 funduszy.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
KOMENTARZE (5)

 • Patriota, 2016-03-18 14:54:31

  Do xyz: Dlaczego ? Ponieważ tak to jest skonstruowane żeby na tym mogły zarobić banki(najlepiej niemieckie)i inni znajomi królika.
 • pllo, 2016-03-09 18:05:00

  Ten stan rzeczy można wytłumaczyć tylko i wyłącznie brakiem zaufania do państwa. Gdyby było wiarygodne a prawi rozsądne i stabilne wszystkim by się opłacało. Inwestorom na oszczędnych instalacjach, bankom na kredytach a państwu na ochronie środowiska. Jednak jeżeli każdy cgce każdego wy.......c jest... jak jest czyli zwyczjnie jak to u nas  rozwiń
 • Skinner, 2016-03-09 13:07:57

  Żaden bank nie chce nawet tego finansować :)))NAJPOPULARNIEJSZE W PORTALU
NAJNOWSZE WIADOMOŚCIWyszukiwarki

Polecane oferty: