PARTNER PORTALU
  • BGK

NFOŚiGW wspiera monitoring środowiska. Ruszył nabór wniosków o dofinansowanie

  • MN    4 kwietnia 2017 - 09:53
NFOŚiGW wspiera monitoring środowiska. Ruszył nabór wniosków o dofinansowanie
Dofinansowanie mogą pozyskać m.in. jednostki samorządu terytorialnego. (fot. Pixabay)

Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej rozpoczął nabór wniosków na wspieranie działalności monitoringu środowiska.
• Wspomaganie systemu zarządzania jakością środowiska – to cel programu, do którego nabory rozpoczęły się 3 kwietnia 2017 r.

• Pieniądze można pozyskać na badania realizujące i wspierające państwowy monitoring środowiska, a także na inwestycje związane z informacjami o środowisku.

• Na monitoring środowiska Narodowy Fundusz przeznaczył ponad 2,9 mln zł, z czego 1,9 mln zł na dotacje, a 1 mln zł na pożyczki.

Nabór wniosków o dofinansowanie w ramach programu priorytetowego NFOŚiGW „Wspieranie działalności monitoringu środowiska. Część 1) Monitoring środowiska” potrwa do 30 listopada 2017 r.

Beneficjenci określeni w tym instrumencie finansowym to: podmioty należące do sektora finansów publicznych, w tym państwowe jednostki budżetowe, jednostki samorządu terytorialnego i ich związki; jednostki naukowe w rozumieniu ustawy z dnia 30 kwietnia 2010 r. o zasadach finansowania nauki; uczelnie niepubliczne; spółki prawa handlowego, osoby fizyczne prowadzące działalność gospodarczą, przedsiębiorstwa państwowe, fundacje (dla tych podmiotów udzielane będą wyłącznie pożyczki).

Czytaj też: 7,7 mln zł z NFOŚiGW na przeciwdziałanie zagrożeniom środowiska

W ramach programu Narodowy Fundusz będzie brał pod uwagę dwa rodzaje przedsięwzięć. Po pierwsze będą to badania realizujące i wspierające państwowy monitoring środowiska, oraz przedsięwzięcia służące pozyskaniu danych i informacji o środowisku, w szczególności wykonanie raportów prezentujących wykonywane badania oraz prace badawczo-pomiarowe i metodyczne dotyczące zadań określonych w programie Państwowego Monitoringu Środowiska.

Po drugie szansę na dofinansowanie mają zadania inwestycyjne związane z rozbudową zaplecza technicznego oraz zakupy wyposażenia laboratoriów wykonujących badania służące pozyskaniu danych i informacji o środowisku.

Czytaj też: Prezydent apeluje o tanie kredyty na wymianę pieców

Na monitoring środowiska Narodowy Fundusz przeznaczył kwotę 2 920 000 zł, z czego 1 920 000 zł to dofinansowanie bezzwrotne w formie dotacji, zaś 1 000 000 zł to dofinansowanie zwrotne w formie pożyczki. Istnieje możliwość zwiększenia budżetu środków zwrotnych w przypadku większej liczby wniosków pożyczkowych. Planowana alokacja jest zgodna z aktualnym planem wdrażania programu priorytetowego na lata 2015-2020.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.