PARTNER PORTALU
  • BGK

NFOŚiGW, zmniejszenie uciążliwości wynikających z wydobycia kopalin: Do pozyskania jest 100 mln zł

  • bad    17 stycznia 2017 - 14:58
NFOŚiGW, zmniejszenie uciążliwości wynikających z wydobycia kopalin: Do pozyskania jest 100 mln zł
Wydobycie kopalin w wielu przypadkach jest uciążliwe dla otoczenia. (fot. pixabay.com)

• Od 23 stycznia do 30 listopada 2017 r. można ubiegać się w NFOŚiGW o dofinansowanie w ramach programu priorytetowego „Geologia i górnictwo. Część 2. Zmniejszenie uciążliwości wynikających z wydobycia kopalin”.
• W tym naborze do wykorzystania jest 100 mln zł w formie dotacji i pożyczki.
• Beneficjentami dotacji mogą być m.in. jednostki samorządu terytorialnego i ich związki.
Celem programu jest ograniczenie negatywnego oddziaływania na środowisko, które wynika z wydobycia kopalin i likwidacji zakładów górniczych poprzez: rekultywację gruntów na terenach zdegradowanych działalnością wydobywczą; eliminowanie zagrożeń wynikających z zakresu budowy i użytkowania obiektów budowlanych i wyrobisk górniczych; monitoring stanu środowiska i przeciwdziałanie poważnym awariom w górnictwie.

Czytaj też: Będą nowe kopalnie odkrywkowe w Polsce? Samorządowcy już liczą pieniądze

Dofinansowanie udzielane będzie w formie dotacji lub pożyczki – do 100 proc. kosztów kwalifikowanych, z uwzględnieniem przepisów o pomocy publicznej.

Beneficjentami dotacji mogą być: finansowane w całości lub w części ze środków budżetu państwa w formie dotacji podmiotowych i celowych podmioty i instytucje, których działalność regulują przepisy Prawa geologicznego i górniczego; podmioty wskazane w ustawach restrukturyzacyjnych dotyczących górnictwa; jednostki samorządu terytorialnego i ich związki oraz jednostki powołane do prowadzenia działań ratowniczych w górnictwie.

O pożyczkę mogą starać się podmioty i instytucje, których działalność regulują przepisy ustawy Prawo geologiczne i górnicze. Warto też wiedzieć, że istnieje możliwość przekwalifikowania wniosków dotacyjnych na pożyczkowe zgodnie z zapisami programu.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.