Nie powiększą Białowieskiego Parku Narodowego

Ministerstwo Środowiska na razie nie planuje powiększenia Białowieskiego Parku Narodowego - poinformował w środę wiceminister środowiska i Główny Konserwator Przyrody Janusz Zaleski.
Nie powiększą Białowieskiego Parku Narodowego

Jak powiedział Zaleski, na środowym posiedzeniu Sejmowej komisji środowiska, minister środowiska nie występuje "dzisiaj" z projektem poszerzenia Białowieskiego Parku Narodowego, ponieważ próby jego poszerzenia podejmowane przez poprzednich ministrów środowiska "spełzły na niczym".

Czytaj też: Zmiana sposobu wyznaczania granic parków narodowych poparta przez rząd

"Teraz czekamy na dalszy rozwój wydarzeń, na dalsze prace parlamentu (ws. obywatelskiego projektu ws. parków narodowych - PAP) i zobaczymy w jakim kierunku one pójdą" - dodał.

Przypomniał, że obywatelski projekt ma wsparcie rządu. W styczniu br. Sejm skierował projekt ustawy do prac w podkomisji. Projekt m.in. pozbawia samorządy możliwości blokowania zmian granic parków narodowych. Autorom projektu chodziło głównie o możliwość powiększenia Białowieskiego Parku Narodowego.

Według obowiązującej ustawy o ochronie przyrody zamiana granic parku czy też jego utworzenie wymaga "uzgodnienia" z odpowiednimi samorządami.

W obywatelskim projekcie mowa jest tylko o "zaopiniowaniu" projektu rozporządzenia ws. parku przez samorząd, Państwową Radę Ochrony Przyrody oraz zainteresowane organizacje pozarządowe.

Przewodniczący podkomisji nadzwyczajnej ds. tego projektu poseł PO Arkadiusz Litwiński poinformował w środę, że podkomisja powinna zakończyć prace na projektem ustawy we wrześniu.

 


KOMENTARZE (1)ZOBACZ WSZYSTKIE

Wyciąć w cholerę całą tą Puszczę i przerobić na parking samochodowy i stacje beznzynowe. Podobnie należy postąpić z Tatrami i bezsensownym z punktu widzenia ekonomi akwenem bałtyckim. Ludzie nie mają gdzie parkować ani stawiać domów, a tu jakieś góry, jakieś puszcze, jakieś morza zajmują użytkowe t...ereny. Jest skandalem, że państwo polskie pozwala sobie na marnowanie tylu bezcennych dewelopersko działek. Weźcie sie do roboty w tym sejmie: BETON I ASFALT OD BAŁTYKU DO PACYFIKU! rozwiń

PolPat, 2012-07-26 11:24:38 odpowiedz

ZOBACZ WSZYSTKIE


ZOBACZ TAKŻE