PARTNER PORTALU
 • BGK

Niedługo umowa Katowic z resortem środowiska w sprawie COP24

 • PAP/rs    9 maja 2018 - 15:43
Niedługo umowa Katowic z resortem środowiska w sprawie COP24
(Fot. PTWP)

W najbliższym czasie, być może w przyszłym tygodniu, samorząd Katowic spodziewa się podpisania porozumienia z Ministerstwem Środowiska, które określi m.in. szczegółowy podział zadań związanych z organizacją grudniowego szczytu klimatycznego ONZ w tym mieście.
 • Blisko dwutygodniowy szczyt COP24 odbędzie się w Katowicach 3-14 grudnia br. Konferencje Stron (Conferences of the Parties - COP) to najwyższy organ Ramowej Konwencji Narodów Zjednoczonych w sprawie zmian klimatu (UNFCCC) uprawniony do sprawdzania realizacji jej postanowień.
 • Formalne strony organizacji w Katowicach COP24 określa obowiązująca już ustawa o szczególnych rozwiązaniach związanych z organizacją sesji Konferencji Stron Ramowej konwencji Narodów Zjednoczonych w sprawie zmian klimatu w Rzeczypospolitej Polskiej.
 • Podczas środowego uruchomienia zegara, odliczającego tego dnia jeszcze ponad 208 dni do rozpoczęcia szczytu, pełnomocnik prezydenta Katowic ds. organizacji imprez strategicznych Ewelina Kajzerek mówiła, że miasto przygotowuje zapisy porozumienia z ministerstwem.

W środę władze miasta uruchomiły zegar odliczający czas do rozpoczęcia szczytu.

Blisko dwutygodniowy szczyt COP24 odbędzie się w Katowicach 3-14 grudnia br. Konferencje Stron (Conferences of the Parties - COP) to najwyższy organ Ramowej Konwencji Narodów Zjednoczonych w sprawie zmian klimatu (UNFCCC) uprawniony do sprawdzania realizacji jej postanowień.

Formalne strony organizacji w Katowicach COP24 określa obowiązująca już ustawa o szczególnych rozwiązaniach związanych z organizacją sesji Konferencji Stron Ramowej konwencji Narodów Zjednoczonych w sprawie zmian klimatu w Rzeczypospolitej Polskiej.

Na gruncie ustawy ministerstwo zawrze porozumienie z samorządem Katowic, precyzujące m.in. szczegółowy podział zadań związanych z organizacją szczytu. Dalsze porozumienia mogą zostać zawarte m.in. z szeregiem podmiotów zaangażowanych w wydarzenie.

Podczas środowego uruchomienia zegara, odliczającego tego dnia jeszcze ponad 208 dni do rozpoczęcia szczytu, pełnomocnik prezydenta Katowic ds. organizacji imprez strategicznych Ewelina Kajzerek mówiła, że miasto przygotowuje zapisy porozumienia z ministerstwem.

Kajzerek przypomniała, że przygotowania do organizacji wydarzenia miasto rozpoczęło już w połowie ub. roku. "Już w ub. roku w lipcu powołane zostały zespoły tematyczne i zespół koordynujący wszystkie działania. Na ten moment działamy wszyscy w swoich obszarach i nic nie wskazuje, abyśmy mieli jakieś problemy. Pamiętajmy jednak, że szczyt będzie oznaczał ogromne wyzwanie logistyczne, transportowe" - zaznaczyła pełnomocnik.

Kajzerek uściśliła, że dobiegające końca prace nad porozumieniem wstrzymał chwilowo wyjazd urzędników ministerstwa na rozpoczętą 30 kwietnia konferencję klimatyczną w Bonn, która zakończy się w czwartek. "Myślę, że od jutra te ostatnie uzgodnienia będziemy mogli powoli już kończyć" - zaznaczyła.

Przekazała również że po podpisaniu porozumienia miasto - już na jego gruncie - będzie koordynowało prace związane m.in. z logistyką szczytu. Wkrótce, w ciągu najbliższego miesiąca, katowicki magistrat ogłosi nabór wolontariuszy, którzy będą pomagali w organizacji wydarzenia.

Prezydent Katowic Marcin Krupa mówił w środę, że impreza będzie oznaczała dla miasta m.in. globalną promocję. "Liczymy tu na wielu gości; ministerstwo mówi tu o ok. 40 tysiącach, ta liczba cały czas wzrasta" - zaznaczył.

REKLAMA
×
 • 10.

  JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

 • Nie możemy się doczekać! 👌 @BIPolska @EECKatowice @AirVeinPoland @CerviRobotics twitter.com/MichWasowski/s…
  @EECKatowice - (RT) @Pentacomp_SI
 • Nie obawiam się o źródła finansowania inwestycji - mówi w rozmowie z portalem @wnppl Paweł Borys, prezes @Grupa_PFR pytany o to, czy mniejsze wpływy z przyszłego budżetu Unii Europejskiego będą stanowiły dla nas duży problem. Jakie ma argumenty? #EKG2018 #EEC2018 @EECKatowice https://t.co/Ar46rCsVku
  @EECKatowice - (RT) @ElzbieciakTomek
 • Czy #biotechnologia w Polsce ma szansę stać się ważnym elementem innowacyjnej gospodarki? Na to pytanie odpowiadali podczas @EECKatowice m.in. liderzy przemysłu farmaceutycznego i eksperci. #EEC2018 #EKG2018 @rynekzdrowia bit.ly/2s3floz https://t.co/hd2DqreGPl
  @EECKatowice - (RT) @wojciech_kuta
 • Joseph BenAmram, prezes MSD w regionie EURAM na @EECKatowice: rozwój biotechnologii wymaga partnerstwa między rządem, firmami krajowymi i międzynarodowymi oraz ośrodkami badawczymi. #EEC2018 #EKG2018 @rynekzdrowia rynekzdrowia.pl/Farmacja/Biote… https://t.co/4jWpURT8yi
  @EECKatowice - (RT) @wojciech_kuta
 • MT @PwCCEE: twitter.com/PwCCEE/status/… The 10th @EECKatowice, the largest economic event in #CEE with 150 insp...
  @EECKatowice - (RT) @amitabhrjha
 • Kto może w unijnych negocjacjach nad budżetem czuć się wygranym? Jak to możliwe, że mamy więcej, ale mniej? W "Rządowej ławie" na pytania @adam_sierak odpowiada Jerzy @JerzyKwiecinski z @MIR_GOV_PL. Serdecznie polecamy całą rozmowę 👉👉👉 bit.ly/2rZ21k6 https://t.co/yQNOLL2YP2
  @EECKatowice - (RT) @wnppl
 • EKG 2018 w Katowicach. Kongres pełen wyzwań @se_pl @EECKatowice superbiz.se.pl/wiadomosci-biz…
  @EECKatowice - (RT) @SuperbizPL
 • We are pleased that once again our Warsaw team could be part of @EECKatowice. This year we supported two of our amazing clients @INGBankSlaski and @_PKEE_ in setting up the exhibition, filming, tweeting, taking pictures, and of course a lot of networking and fun. #work #Katowice https://t.co/9zvLpCf52O
  @EECKatowice - (RT) @AvenewMedia
 • Polecamy Waszej uwadze transmisje z wybranych sesji #EKG2018. Zapraszamy na YouTube: EEC Poland - bit.ly/2wRSK2O Grupa PTWP - bit.ly/2GjlEsf #EEC2018
  @EECKatowice
 • Jako partnerzy @EECKatowice mieliśmy okazję przeprowadzić panel dyskusyjny o roli młodych w kształtowaniu Europy. Dziękujemy @pherstowski, PROM, MAY, Zwolnieni z Teorii, @ELSAPoland, @aegeewarszawa i @tomanek_robert, rektorowi @UE_Katowice! #EEC2018 #YouthLeadership #YouthVoice https://t.co/57GpHAhcCa
  @EECKatowice - (RT) @AIESECPoland
Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.