PARTNER PORTALU
  • BGK

Niedoceniona zieleń w miastach

  • KB    1 czerwca 2010 - 08:46
Niedoceniona zieleń w miastach

Od 9 do 11 czerwca 2010 r. w Toruniu odbędzie się VI Konferencja Naukowo-Techniczna "Zieleń miejska – naturalne bogactwo miasta". Tegoroczna edycja poświęcona jest zieleni osiedlowej.
Toruńska konferencja zieleniarska to cykliczna okazja do spotkania naukowców i fachowców zajmujących się utrzymywaniem zieleni w miastach i ogrodnictwem. Konferencja ma charakter naukowy i cieszy się w Polsce prestiżem jako wydarzenie o wysokim poziomie merytorycznym. Również w tym roku w Toruniu spotkają się przedstawiciele ośrodków akademickich, instytucji i firm zieleniarskich.

Organizatorami konferencji są: urząd miasta Torunia, Polskie Zrzeszenie Inżynierów i Techników Sanitarnych oddział Toruń, Stowarzyszenie Inżynierów i Techników Ogrodnictwa oddział Bydgoszcz, Sekcja Architektury Krajobrazu oraz Spółdzielnia Mieszkaniowa Kopernik. Sekretarzem naukowym konferencji jest prof. Marek Kosmala z Katedry Architektury Krajobrazu Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie, który wygłosi jeden z referatów: "Osiedla ekologiczne – kolejna moda czy konieczność?".

Konferencja odbywa się pod patronatem wojewody kujawsko-pomorskiego Rafała Bruskiego, marszałka województwa kujawsko-pomorskiego Piotra Całbeckiego i prezydenta Torunia Michała Zaleskiego. W programie znajdują się sesje referatowe, dzień terenowy i dzień posterowy. W otwarciu konferencji - 9 czerwca o godz. 10.00 - weźmie udział prezydent Torunia Michał Zaleski.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.