PARTNER PORTALU
  • BGK

Nowa edycja Funduszy Norweskich

  • GK    24 czerwca 2013 - 12:53
Nowa edycja Funduszy Norweskich

Do 12 sierpnia trwa nabór wniosków na dofinansowanie projektów z zakresu termomodernizacji i odnawialnych źródeł energii.
Departament Funduszy Norweskich Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej informuje, że do 12 sierpnia 2013 r. trwa otwarty nabór wniosków o dofinansowanie ze środków w ramach programu „Oszczędzanie energii i promowanie odnawialnych źródeł energii".

Zakres programu koncentruje się na promowaniu oszczędności energii poprzez realizację projektów termomodernizacji budynków użyteczności publicznej wraz z wymianą oświetlenia wbudowanego i możliwości wymiany istniejących, często przestarzałych źródeł energii na nowoczesne w tym wykorzystujące energię ze źródeł odnawialnych.

Dofinansowanie w formie dotacji - maksymalnie do 80 proc. całkowitych kosztów kwalifikowanych projektu - będzie uzależnione od uzyskanego efektu ekologicznego tj. wielkości redukcji CO2/rok.

Kwota dotacji na projekt wynosi od 704 157 zł do 12 426 300 zł wypłacana jako dofinansowanie za usunięcie 1 tony CO2/rok w wysokości 3 721,76 zł.

Szczegóły dotyczące programu oraz naboru znajdują się tutaj.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.